НОВИНИ

13.05.2009 | МВФ: криза в Європі триватиме не менше року
За матеріалами - УНІАН, Associated Press

Економічна криза в Європі, швидше за все, триватиме до другої половини 2010 р., хоча може затягнутися і на довший час, якщо уряди європейських країн не нададуть серйознішої підтримки нестійким фінансовим інституціям і не діятимуть спільно, щоб дати гідну відповідь рецесії. Таку заяву зробив Міжнародний валютний фонд (МВФ), передає Associated Press.


Згідно з останнім прогнозом МВФ, тільки цього року економіка 16 країн, які використовують євро як національну валюту, скоротиться на 4,2%. При цьому в Німеччині ВВП скоротиться на 5,6% через значне скорочення об`ємів експорту. За даними організації, становище поліпшиться тільки 2010 р., коли скорочення економіки єврозони буде 0,4%, а Німеччині - 1%. Водночас МВФ прогнозує, що в країнах, де формується ринкова економіка, ВВП скоротиться цього року на 4,9%, проте в 2010 р. зростання їх економіки складе 0,7%.


Тим часом директор Європейського департаменту МВФ Марек Бєлка заявив, що "заходи, вжиті для боротьби з фінансовою кризою, вже забезпечили непогану базу для поступового відновлення економіки, проте необхідні подальші дії, переважно у фінансовому секторі, спрямовані на те, щоб повернути довіру ринку і прискорити відновлення". Заходи, про які говорив М.Бєлка, включають забезпечення ліквідності і рекапіталізацію компаній як громадського, так і приватного сектора. Крім того, глава Європейського департаменту зазначив, що банки з проблемними активами повинні одержувати державну підтримку. Європа повинна скоординувати зусилля, щоб краще протистояти рецесії, додав М.Бєлка.


Дані щодо стану економіки зони євро за I квартал 2009 р. будуть оприлюднені 15 травня. Аналітики чекають, що ці дані покажуть скорочення економіки зони євро в січні-березні ц.р. на 2% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Такі показники виявляться навіть гіршими за дані за підсумками IV кварталу 2008 р., згідно з якими ВВП єврозони скоротився на 1,6%.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5724. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект