НОВИНИ

06.05.2009 | Президент Польщі відмовився від участі у саміті "Східного партнерства"
Джерело - УКРІНФОРМ

Президент Польщі Лех Качиньський відмовився від участі у саміті "Східного партнерства", що має відбутися 7 травня у Празі. Як поінформувала вчора канцелярія глави польської держави, своє рішення він мотивує бажанням уникнути конфлікту з урядом країни.







Як інформують місцеві ЗМІ, голова Ради Міністрів РП Дональд Туск напередодні кілька разів наголошував, що програма "Східного партнерства" є суто урядовою ініціативою, зокрема міністра закордонних справ Радослава Сікорського. Крім того, на його переконання, участь у самітах ЄС одночасно президента і прем'єр-міністра РП лише перешкоджає єдиній позиції країни на такого роду форумах і неоднозначно сприймається в Євросоюзі.


"Маємо багато негативного досвіду у співпраці з президентом, якщо йдеться про закордонну політику. У зв'язку з цим хочу проконсультувати главу держави, як мав би виглядати наш можливий спільний візит у Празі", - заявив напередодні Д.Туск. Він підкреслив, що не хоче бути "мимовільним учасником чергового конфлікту".


Л.Качиньський та Д.Туск віддавна мають різні погляди на багато питань зовнішньої та внутрішньої політики. Одним з останніх конфліктів між ними була однозначна підтримка кандидатури Андерса Фога Рассмусена на посаду Генерального секретаря НАТО президентом країни всупереч позиції уряду. На переконання глави Ради Міністрів РП Д.Туска, Варшава повинна була зволікати з власним рішенням під час голосування, що створювало б шанси для обрання керівником Північноатлантичного альянсу Р.Сікорського.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4553. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект