НОВИНИ

08.05.2009 | Розбіжності у поглядах щодо певних проблем не повинні заважати співпраці США та РФ - Хілларі Клінтон
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Розбіжності у поглядах Сполучених Штатів Америки та Російської Федерації щодо певних проблем не повинні заважати двосторонній співпраці у стратегічно важливих напрямках. Таке переконання висловила Державний секретар США Хілларі Клінтон під час спільної прес-конференції з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим.


"Якщо подивитися на те, що ми робимо в рамках START чи щодо нерозповсюдження ядерної зброї, то це стосується світової безпеки, і на США та Росії лежить особлива відповідальність", - наголосила Держсекретар.


Російський міністр, у свою чергу, відзначив, що "завдання щодо подальшого скорочення стратегічних наступальних озброєнь є надзвичайно важливим для Росії, США та усього світу, аби робити його заручником будь-якого окремого режиму".


"Наше лідерство у справі контролю за озброєннями та нерозповсюдження ядерного арсеналу викликає глобальне занепокоєння і є головним питанням", - підтвердила Хілларі Клінтон. Разом з тим вона наголосила, що у двосторонньому діалозі існує чимало інших важливих сфер і під час зустрічі з російським колегою усі вони обговорювалися. Зокрема, йшлося про проблеми Афганістану, Північної Кореї, Близького Сходу, Ірану та інші напрямки, де сторони "мають спільні інтереси та проблеми".


Під час переговорів йшлося також про підготовку майбутньої зустрічі лідерів двох країн, яка запланована на липень 2009 року. "Ми провели продуктивні переговори, які були присвячені виконанню доручень двох президентів - президента Медведєва та президента Обами, втілених у спільній заяві на зустрічі 1 квітня в Лондоні", - зазначив Сергій Лавров. Глави зовнішньополітичних відомств обговорили процес виконання домовленостей в контексті підготовки до саміту в Москві, який відбудеться влітку.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3136. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект