Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

За матеріалами - Korespondent, BBC

Королева Великобританії Єлизавета II офіційно запропонувала посаду прем’єр-міністра країни Гордону Брауну.


Джерело - УНІАН

Прем`єр Словенії також назвав позитивним факт відсутності розбіжностей серед українських політиків з питання членства України в НАТО.


Джерело - Українська служба ВВС

Згодом королева попросить нового лідера Лейбористської партії, нинішнього міністра фінансів Гордона Брауна, сформувати уряд.


За матеріалами - Українських новин

60% опитаних Українським центром економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова проти вступу України до НАТО. Водночас 50% респондентів підтримують вступ України до ЄС.


За матеріалами - Української правди

Рада Європи утворить комітет, який займатиметься питаннями здійснення передвиборчої місії в Україні.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Вперше український корвет “Тернопіль” бере участь у бойовій операції НАТО “Активні зусилля”. Командувач військово-морських сил України віце-адмірал Ігор Тенюх назвав місію війського корабля успішною.


За матеріалами - РІА Новости

Відкриваючи зустріч, Генсек НАТО по-російськи привітався з Володимиром Путіним, майже без акценту сказавши: "Добрий день".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Канцлер Німеччини Ангела Меркель виступить у середу у Європейському Парламенті з офіційною заявою, в якій вона підіб’є підсумки головування Берліна в ЄС.


За матеріалами - Лента.ру, УНІАН

Проти висловлювався Верховний представник ЄС з питань загальної зовнішньої політики і політики в галузі безпеки Хав`єр Солана, який вважає, що заснування нової посади відволікатиме від його власних зусиль задля близькосхідного врегулювання.


За матеріалами - УНІАН

Комітет у закордонних справах Конгресу США схвалив проект закону про посилення санкцій стосовно Ірану і заборону на співпрацю з Росією в ядерній сфері. Документ, що одержав назву "Iran Counter-Proliferation Act", був схвалений комітетом 37 голосами "за" п


Джерело - Прес-служба Президента України, Україньська правда

Говорячи про альтернативні можливості постачання енергоносіїв до країн Європи, він висловив упевненість, що вони "ніколи не будуть тими, що мінімізують роль України".


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Його візит приурочений до десятої річниці підписання Основоположного акту про взаємні відносини, співпрацю і безпеку між Російською Федерацією і НАТО.


Джерело - EurActiv

Найбільше питання полягає нині в наступному:"Які країни будуть проводити референдуми?".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Гордон Браун офіційно став лідером панівної Лейбористської партії у неділю на партійній конференції у Манчестері.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Під натиском консервативного французького уряду переговори про вступ Туреччини до ЄС поки що сповільнено.


Джерело - УНІАН

Президент підкреслив, що сьогодні існує ключова проблема, яка полягає в спробах монополізації експортних і транзитних потоків енергоносіїв.


За матеріалами - Euronews, Korespondent

Учасники зустрічі обговорюють кандидатуру Тоні Блера, що звільняє завтра крісло британського прем’єра, на посаду спецпосланця Близькосхідної четвірки.


Джерело - УНІАН

Депутат Александер Стабб (група народних партій, Фінляндія), коментуючи результати засідання Ради ЄС, зазначив, що йому це засідання нагадало казку про Білосніжку та семеро гномів.


За матеріалами - ВВС, УНІАН

Рада директорів Світового банку офіційно схвалила кандидатуру американця Роберта Зелліка на пост президента цієї організації.


Джерело - Українська правда

Звернення МЗС направлені дипломатичними каналами керівникам Парламентських асамблей Ради Європи, ОБСЄ, ОЧЕС, ГУАМ, а також Європейському Парламенту.


Джерело - Інтерфакс-Україна

Росія й Італія в суботу оголосили про плани створення принципово нового маршруту доставки російського природного газу в Європу з назвою "Південний потік" в обхід України і Туреччини.


За матеріалами - Української правди, "Інтерфакс-Україна"

Президент Віктор Ющенко заявляє про необхідність створення Чорноморської зони вільної торгівлі, заснованої на правилах і нормах СОТ.


За матеріалами - "Газети 24", УНІАН

Його попросив вплинути на польського президента Леха Качинського Хавьер Солана. Телефонна розмова між Ющенком і Качинським відбулася за декілька годин до початку саміту, проте очікуваних результатів не дала.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Нині, напередодні візиту до США президента Росії, американсько-російські відносини є чи не найнапруженішими від часів «холодної війни». Що ж радять Конгресу відомі американські політологи?


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

The Times критикує:"Самміти Євросоюзу вже давно нагадують спробу надати типово марокканському базарові вигляду порядності".


Джерело - УНІАН, Сайт Президента України

Самміт ОЧЕС буде присвячено 15-річчю від дня створення цієї організації.


За матеріалами - За матеріалами

Росія та Італія домовилися про будівництво нової газопровідної системи Південний потік з Росії до Європи через акваторію Чорного моря.


За матеріалами - Korespondent.net, BBCrussian.com

Представник командування військ Альянсу зробив таку заяву після того, як на адресу військових позвучала різка критика з боку президента Афганістану Хаміда Карзая.


За матеріалами - AFP

На конференції Лейбористської партії Великобританії в Манчестері 56-річного міністра фінансів Гордона Брауна на безальтернативних виборах було обрано новим лідером партії.


За матеріалами - "Дзеркало тижня", "Української правди"

Під час свого головування у Євросоюзі у 2008 році Словенія буде розширювати східний вектор Європейської політики сусідства, зокрема вона готова активно співпрацювати з Україною.


За матеріалами - УНІАН

Лідери групи ліберальних партій Європарламенту кажуть, що рішення Ради ЄС про ухвалення змін до Угод Євросоюзу не стало перемогою якоїсь окремої країни чи політичного лідера.


Джерело - УНІАН

Міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк у неділю, 24 червня, відбув до Стамбула для участі у роботі ХV-го саміту Глав держав та урядів країн-членів Організації чорноморсько-європейського співробітництва (ОЧЄС).


Джерело - УНІАН

“Це перший офіційний документ Європарламентуі перший офіційний документ ЄС, в якому йдеться про членство України в ЄС”,- сказав депутат М.Камінський.


Джерело - УНІАН

В Міністерстві закордонних справ України прогнозують, що на наступному самміті НАТО в 2008 році до Альянсу будуть запрошені Хорватія, Македонія та Албанія.


За матеріалами - Вести, Korespondent

Документи, які майже 25 років мали гриф "абсолютно секретно", розкривають деталі, розроблених ЦРУ планів замахів на політиків і суспільних діячів, як у США, так і за кордоном.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Спостерігачі вважають, що чи не єдиною загрозою для успішного проведення самміту і схвалення основного документу є позиція Великої Британії.Хоча це суперечлива оцінка.


Джерело - Українська служба ВВС

Романо Проді:"Найскладнішою країною є Польща. З нею наразі надто складно домовлятися.Однак ми виявили достатьню гнучкість, щоби продемонструвати, що укладення угоди не є неможливим"


Джерело - УНІАН

“Це була скоріше атмосфера взаєморозуміння, ніж атмосфера загроз”, - охарактеризувала першу зустріч А.Меркель.


За матеріалами - Korespondent, УНІАН

ЄБРР готує нову стратегію щодо України.


За матеріалами - Української служби ВВС

Проект угоди, запропонований Німеччиною, рекомендує глибокі реформи ЄС, але не створення Конституції - ідеї, яку відкинули виборці у Франції та Нідерландах два роки тому.


За матеріалами - NEWSru.com

У 2005 році було перекладено в цілому три мільйони сторінок документів, що обійшлося у 511 млн. євро.


За матеріалами - УНІАН

Угода "поліпшить трансатлантичну оборонну співпрацю і зусилля по боротьбі з тероризмом за допомогою усунення бар`єрів в торгівлі оборонними товарами, послугами і інформацією між двома країнами".


Джерело - УНІАН

Рада Європейського Cоюзу на Самміті голів держав та урядів країн-членів ЄС дала “зелене світло” на приєднання Кіпру та Мальти до зони євро з 1 січня 2008 року.


Джерело - Korespondent

Оглядачі вважають, що нарощування сил на Близькому Сході пояснюється необхідністю протидіяти можливій дестабілізації регіону після недавніх подій у секторі Газа, де до влади прийшли радикальні ісламісти.


За матеріалами - BBCrussian.com, Радио Свобода, Korespondent

Очікується, що на саміті буде обговорюватися ідея скликання міжурядової конференції, на якій буде вироблено новий договір, покликаний замінити собою єдину конституцію.


За матеріалами - Української правди

Президент Віктор Ющенко запросив представників європейських інституцій, зокрема ЄС, бути спостерігачами на позачергових парламентських виборах 30 вересня цього року.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президент Єврокомісії наголосив, що у разі провалу самміту «у Європі можуть програти всі».


За матеріалами - Українських новин

Президент України Віктор Ющенко підписав указ, спрямований на виконання цільового плану Україна-НАТО на 2007 рік у рамках Плану дій Україна-НАТО.


За матеріалами - Korespondent, NEWSru.com, Интерфакс, РИА Новости

Це вже третій проект, що як і раніше грунтується на плані Марті Ахтісаарі, який передбачає надання Косово статусу незалежності без згоди Белграда.


Джерело - УНІАН

В.Тейлор відзначив, що обмеження експорту найперше вдарять по українських селянах і фермерах. "Якщо ви обмежуєте, то робите це на шкоду селянам. Треба дозволити ринку працювати".


Джерело - Українська служба ВВС

Президент назвав захоплення Гази бійцями Хамасу "кривавим заколотом" з метою побудови окремої держави, або ж "імперії темряви".


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Президент зустрічатиметься з Верховним представником ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Хав’єром Соланою, головою Єврокомісії Баррозу, а також візьме участь у самміті Європейської партії.


Джерело - Українські новини, Українська правда

Україна зобов'язалася перед НАТО провести переговори з Росією про делімітацію державного кордону в Азовському, Чорному морях і Керченській протоці для завершення його правового оформлення в 2007 році.


Джерело - Сайт НЦЄАІ України

Найкращою програмою був визнаний "Один тиждень. Після виборів" каналу К1.


За матеріалами - Korespondent

На думку Каспарова, Путін більше гідний ставлення, яке Захід демонструє до Ху Цзіньтао і його підлеглих у китайському керівництві.


Джерело - УНІАН

Країни ГУАМ (Грузія, Україна, Азербайджан і Молдова) в 2007-2010 роках одержать від Європейського Союзу сукупно 915 млн. євро (1,2 млрд. дол.) на різні проекти.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Сьогодні у Вашингтоні Президент США Джордж Буш і прем’єр Ізраїлю Егуд Олмерт обговорюють ситуацію, що склалась у Палестинській території.


Джерело - Українська служба ВВС

"Будь-ласка не допустіть, аби ви виглядали, що ніби блокуєте угоду. Це не розумно. Це не відповідає вашим інтересам. Захищайте свою позицію, але не застосовуйте слів про ветування чи перетинання неприпустимих меж".


Джерело - Korespondent, Washington Profile

Більшість європейців вважають, що головну загрозу світовій стабільності представляють Сполучені Штати. США набагато випередили Китай та Іран. У неформальному рейтингу загроз Росія опинилася на шостому місці.


Джерело - Korespondent.net

Мер Нью-Йорка Майкл Блумберг у вівторок, 19 червня, заявив, що залишає Республіканську партію США й стає незалежним політиком.


За матеріалами - Korespondent.net

При цьому лідер Венесуели запевнив, що "ми не збираємося ні на кого нападати". "Це робиться для того, щоб в інших пропало бажання нападати на нас", - підкреслив він.


Джерело - УНІАН

Європарламент вимагає від Росії ратифікувати Європейську енергетичну хартію.


За матеріалами - РІА “Новости”

Законопроект під назвою "Акт 2007 року про міжнародне ядерне паливо в ім`я миру і непоширення" ухвалений простою більшістю голосів без електронного голосування.


Джерело - УНІАН

Президент Грузії Михайло Саакашвілі в своєму виступі на самміті організацій ГУАМ сказав, що сучасна Європа повинна всіляко уникати переділу кордонів за принципом ХIХ-ХХ століть.


Джерело - Сайт "Україна - НАТО" МЗС України

В Одесі відбулася зустріч командувача військами Південного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенанта Івана Свиди та першого заступника командувача Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірала Віктора Максимова з головою


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

До самміту Європейського Союзу залишилося три дні, але суперечку навколо конституційної угоди поки що не владнали. Не вдалося досягти компромісу й під час зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, яка відбулася в Люксембурзі.


За матеріалами - Korespondent.net, КоммерсантЪ, Газета.Ru

У виграші від подібної угоди може виявитися й Іран, що, відповідно до ірано-сірійського договору про спільну оборону, фінансує придбання зброї Дамаском.


За матеріалами - Інтерфакс, РИА Новости

"Ми маємо намір зняти наші фінансові обмеження з палестинського уряду, котрий погодився з попередніми домовленостями, укладеними з Ізраїлем, і відкинув шлях насильства", - заявила Райс.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна, Української правди

"Як тільки це відбудеться, ми почнемо виконувати наші зобов'язання перед партнерами й українським народом", - підкреслив він.


За матеріалами - Korespondent.net, Газета.Ru

Всесвітня терористична мережа Аль-Каїда і рух Талібан направили близько 300 смертників для здійснення терактів у Великобританії, Німеччині, Канаді та США.


Джерело - УНІАН

Комісар Європейського Союзу з питань зовнішніх відносин та європейської політики сусідства Беніта Фереро-Вальднер сподівається, що дострокові парламентські вибори в Україні будуть чесними, а ЄС зможе за ними спостерігати.


Джерело - Українська правда

"Із цією країною нас пов’язує співпраця у євроінтеграційному та євроатлантичному напрямках. Польща – наш головний союзник в Європейському Союзі і важливий носій європейських цінностей", – зазначив Ющенко.


Джерело - Українська правда

Водночас, як повідомляє прес-служба Кабміну, Янукович заявив, що Україна розпочинає новий етап відносин з Європейським Союзом, і готує нову 10-річну угоду.


За матеріалами - УНІАН

У документі обумовлена фіксована ціна візового збору - 35 євро. Крім того, угода передбачає надання безкоштовних віз певним категоріям громадян.


Джерело - Українська служба ВВС

Україна та ЄС мають сьогодні підписати угоду про спрощення візового режиму для українських громадян.


За матеріалами - "Дело", Української правди

З обсягом експорту у 133 мільйони доларів наша країна посідає 15-е місце.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Опір Варшави щодо спрощеного варіанту конституції ЄС обіцяє бурхливий самміт, підсумками якого, в ліпшому випадку, стануть домовленості про нові переговори.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

В Люксембурзі розпочалася зустріч міністрів закордонних справ ЄС, на якій розглядаються питання майбутнього європейської конституції та самміту ЄС.


Джерело - УНІАН, Рейтерз

Саркозі, який потребував підтримки парламенту для проведення рішучих реформ у галузі економіки і внутрішньої політики, одержав 345 прихильників в 577-місцевій Національній асамблеї Франції.


За матеріалами - 5 канал, УНІАН

Німецьку антипремію "За знищення незалежної журналістики" присудили Президенту Росії Володимиру Путіну.


Джерело - УНІАН

Новим мером Кишинева обраний представник ліберальної партії Молдови, 28-річний юрист Дорін Кіротоаке.


За матеріалами - Прес-служби Президента Україна

Президент Віктор Ющенко 18 – 19 червня здійснить робочий візит до Азербайджану, де візьме участь в другому Самміті Організації за демократію та економічний розвиток – ГУАМ, що проходитиме в Баку.


За матеріалами - УНІАН, прес-служби МЗС України

Планується підписати угоди про спрощення візового режиму та реадмісії між Україною і ЄС, про торгівлю сталеливарною продукцією.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна, Української правди

Арсеній Яценюк вважає, що питання членства України в будь-яких військово-політичних союзах, у тому числі і НАТО, є питанням рішень для українських політиків.


За матеріалами - Української правди

Міністр оборони Анатолій Гриценко вважає, що Україна могла б узяти участь у створенні спільної європейської системи протиракетної оборони, якби це питання стояло на порядку денному.


Джерело - Українська служба ВВС

Анатолій Гриценко: Тому що вони хочуть дочекатися виборів, у них це практика, яка не є специфічною для України, і дуже багато заходів такого характеру не проводяться в будь-якій країні в період виборчої кампанії.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Самміт Європейського Союзу, який відбудеться 21 та 22 червня в Брюсселі, канцлер Німеччини порівняла з геркулесовим завданням.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Як заявив голова Пентагону Роберт Гейтс після засідання Ради НАТО-Росія в Брюсселі в четвер, пропозиція Росії про спільне використання радарної станції в Азербайджані може розглядатися лише як доповнення до проекту США.


Джерело - УНІАН

Про це він сказав сьогодні на засіданні консультативної ради з питань іноземних інвестицій.


За матеріалами - РИА Новости, Korespondent

Палестинські ісламісти взяли резиденцію глави Палестинської національної адміністрації Махмуда Аббаса в секторі Газа, ліквідувавши останнє велике вогнище опору фатхистів.


За матеріалами - Українські новини

"Україна досить солідна держава, і вона має право бути присутньою у загальній системі ПРО. Швидше за все, ми будемо брати участь", - сказав Начальник Генерального штабу Збройних Сил Сергій Кириченко.


За матеріалами - Української правди, Радіо "Свобода"

Яаап де Хооп Схеффер повідомив, що Альянс вітає домовленості про дострокові вибори в України – це, мовляв, заспокоїть політичні пристрасті.


За матеріалами - УНІАН

"Це питання (членство в ЄС) може обговорюватися, але в майбутньому. Воно відкрито, воно залишається відкритим", - сказала комісар Беніта Ферреро-Вальднер .


Джерело - Українська правда, УНІАН

"Є політична воля, є вміння приймати рішення... Навіть, як би це дивно не звучало, рішення приймаються швидше, ніж це було за "помаранчевих" урядів", - сказав український міністр.


За матеріалами - Газета.Ru, Lenta.ru, Кореспондент.net

"Жертвами завжди ставали ті, хто намагавлися припинити втручання сирійського президента (Башара) Асада у внутрішні справи Лівану", - заявив Буш. Крім цього, Буш традиційно закликав Іран і Сирію припинити розпалення ворожнечі в Лівані.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У ході саміту 21-22 червня Меркель хоче зблизити позиції з питання єдиної європейської конституції.


Джерело - ІТАР-ТАСС

Глава чеської держави підкреслив, що питання про РЛС могло бути винесене на обговорення і під час парламентських виборів, що відбулися минулого року в республіці.


Джерело - РосБізнесКонсалтинг

Політичне рішення з цього приводу вже ухвалене, і в даний час керівництво грузинського міністерства оборони знаходиться в Брюсселі, де проходять консультації з першими особами Північноатлантичного альянсу.


Джерело - УНІАН

Рада міністрів з питань юстиції та внутрішніх справ Європейського союзу схвалила підписання угод про полегшення візового режиму та реадмісію з Україною.


За матеріалами - NEWSru.com, Lenta.ru, Інтерфакс, Кореспондент.net

За попередніми даними, загинуло 13 бійців силових структур автономії. Ще близько 50 осіб отримали поранення. До теракту в тунелі в перестрілках у середу загинули не менше 37 палестинців.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Президент Польщі Лех Качинський наполягає на тому, щоб європейська конституція закріпила новий принцип голосування всередині ЄС. Відповідно до нього, зокрема, Варшава зможе мати більший вплив на процес ухвалення рішень.


За матеріалами - Українська служба Радіо Свобода, Оглядач

Про це заявив помічник Генерального секретаря НАТО з питань політики оборони і планування Джон Колстон напередодні зустрічі міністрів оборони НАТО і України, що відбудеться сьогодні у Брюсселі


Джерело - Кореспондент.net

Головний представник ООН в Ізраїлі у своїй критичній доповіді заявив, що в результаті тиску з боку Америки роль ООН як безстороннього посередника на Близькому Сході "була відкинута на другий план",


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У ході зустрічі міністри ЄС разом з російським колегою Анатолієм Сердюковим розглянуть пропозицію президента Росії Володимира Путіна.


Джерело - Українська служба ВВС

Заступник секретаря Державного департаменту Нік Бернз, який відповідає за політику щодо Ірану, заявив ВВС, що кілька міжнародних компаній отримали попередження, що до них буде застосовано закон, якщо вони перетнуть межу.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Дата приєднання до Північноатлантичного альянсу залежить насамперед від політичної волі Києва і готовності українського суспільства. Такого висновку дійшли учасники міжнародного форуму „Євроатлантичне майбутнє України“.


За матеріалами - РІА Новини, Кореспондент.net

Путін на переговорах з Джорджем Бушем в рамках саміту G8 у Хайлігендаммі запропонував американському лідерові використовувати Азербайджану РЛС, що орендується Росією, в системі ПРО США.


Джерело - Українська служба Радіо Свобода

Газети коментують останні заяви Росії щодо «гарячих сепаратистських регіонів». А британська преса розповідає про кризу молочної промисловості у світі.


Джерело - УНІАН

В.Тейлор зазначив, що США дуже задоволені, що український парламент, не дивлячись на політичну кризу, ухвалив необхідні для вступу в СОТ закони.


Джерело - Оглядач

Прем’єр-міністр Віктор Янукович провів зустріч з Старшим радником Центру стратегічних та міжнародних досліджень Стівеном Пайфером та Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Уільямом Тейлором.


За матеріалами - РИА Новости, Кореспондент.net

"Загальна кількість вбитих в ім’я комунізму є приголомшуючою. Відповідно до оцінок, комунізм забрав життя десятків мільйонів людей у Китаї і Радянському Союзі, а також мільйонів у Північній Кореї, Камбоджі, Африці, Афганістані, В’єтнамі, Східній Європі т


За матеріалами - Інтерфакс, Оглядач, Українська служба Радіо Свобода

США прирівняли Україну до Бахрейну і Кувейту. Про це йдеться у доповіді, презентованій у вівторок держсекретарем США Кондолізою Райс.


За матеріалами - BBCrussian.com, Газета.Ru, NEWSru.com

Кількість жертв чергового спалаху насильства в Газі вже обчислюється десятками. Бойовики руху ХАМАС у вівторок, 12 червня, взяли штурмом штаб-квартиру сил безпеки ФАТХ у місті Газа, а представники ФАТХ захопили будівлю телеканалу, підконтрольного Хамасу в


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейський союз у середу відновлює переговори із Сербією про надання цій країні асоційованого членства в ЄС. Напередодні керівництво в Белграді спростувало чутки про те, що Сербія готова поступитися провінцією Косово в обмін на приєднання до Євросоюзу й


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля", Радіо свобода

У Відні сьогодні відкривається надзвичайна конференція країн — учасниць Договору про звичайні збройні сили в Європі. Конференцію скликали за ініціативою Росії.


За матеріалами - УНІАН, Українська служба Радіо Свобода

У свою чергу, колишній посол США в Україні Стівен Пайфер зазначив, що політична криза в Україні не вплине на процес інтеграції України в НАТО.


Джерело - УНІАН

Китай випередив Японію і посів перше місце в Азії за обсягом військового бюджету в 2006 р. Як повідомляє шведський дослідницький інститут Stockholm International Peace Research Institute, за минулий рік витрати КНР на військові потреби досягли рівня в 50


За матеріалами - Газета.Ru, Кореспондент.net

"За допомогою електронної авторизації ми хочемо підвищити рівень безпеки", - сказав у Брюселі журналістам міністр національної безпеки США Майкл Чертоф.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Посол вважає, що через недостатню поінформованість в Україні існує неправильне уявлення про Альянс. НАТО в основному сприймають як машину війни, підкреслив він.


Джерело - Українська служба Радіо Свобода

Тепер Київ має подати свою відповідь на відповідь Бухареста судові до 6 липня. Із проханням перенести термін звернулася Україна, повідомив Міжнародний суд у понеділок.


За матеріалами - РИА Новости, Кореспондент.net

Американські військовослужбовці з міжнародного контингенту помилково вбили сімох поліцейських і поранили чотирьох на сході Афганістану, повідомило 12 червня агентство АР.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля", BBCrussian.com, Кореспондент.net

У секторі Газа відновили зіткнення між ФАТХ і Хамас. Лише протягом понеділка у секторі Газа було вбито щонайменше 16 людей.


За матеріалами - Reuters, Korrespondent.net

У відповідь на заяву Джорджа Буша в Албанії та Болгарії, який пообіцяв швидку незалежність косовським албанцям, Коштуніца сказав, що Сербія "роздратована і розчарована" такою політикою США.


Джерело - Українська служба Радіо Свобода

Євросоюз висловив задоволення, що Україна почала реформувати свою систему поводження з біженцями, і заохочує її найближчим часом завершити цю реформу


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Парламентські вибори, які пройшли в неділю в Бельгії, стали нищівною поразкою для правлячої в цій країні вже 8 років соціал-ліберальної коаліції.


За матеріалами - Lenta.ru, Кореспондент.net

Джерела в Пентагоні також повідомили деякі деталі можливої військової акції. За їхніми твердженнями, основна роль буде відведена ВВС та ВМС США. Останній, відповідно до одного з варіантів розвитку подій, має забезпечити повну блокаду Ірану, щоб не допусти


Джерело - Українська служба Радіо Свобода

На думку Генерального секретаря Ради Європи, будь-яке зволікання з підготовкою до виборів поставить під загрозу право українських громадян висловити свої погляди в перебігу вільних та чесних виборів.


За матеріалами - РИА Новости, Кореспондент.net

Тисячі протестуючих проти політики американського президента Джорджа Буша, який прибув у п’ятницю ввечері з офіційним візитом до Італії, у суботу провели демонстрації на центральних вулицях Рима - від площі Республіки до площі Новона - розспівуючи Інтерна


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Президент США Джордж Буш завершить цього понеділка візитом до Болгарії своє восьмиденне турне європейськими країнами.


За матеріалами - NEWSru.com, Кореспондент.net

"З розпадом Радянського Союзу завжди були питання, пов’язані зі збереженням і контролем не тільки урану, але й інших компонентів зброї масового знищення... Дійсно тривожний аспект полягає в тому, що якщо там (у Росії) є одна компанія (що торгує ураном), т


Джерело - Українська служба Радіо Свобода

Керівники двох держав вирішили створити спеціальну комісію, яка вивчить це питання, а при зовнішньополітичних відомствах створять відповідні робочі групи, повідомив Віктор Ющенко.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За попередніми даними, їй вдалося вибороти майже 40 відсотків голосів виборців. Остаточні результати розподілу місць у Національних зборах Франції покаже другий тур парламентських виборів наступного тижня, втім і на ньому очікують перемоги партії президен


За матеріалами - РБК-Украина

Європейський парламент схвалив проект створення єдиної візової бази даних для країн, що входять у зону Шенгенської угоди. Створення єдиної бази даних спрямоване на те, щоб усунути можливості шахрайства під час одержання віз і підвищити рівень захисту євро


За матеріалами - Кореспондент.net, The Times, Inopressa.ru

Заступника глави Єврокомісії Гюнтера Ферхойгена звинувачують у непристойному зв’язку зі своєю колегою Петрою Ерлер. Соратники канцлера Німеччини Ангели Меркель вимагають відставки найвисокопоставленішого німця в Брюсселю.


За матеріалами - РІА Новини, Korespondent

За три дні глави восьми держав і голова Єврокомісії провели чотири робочих засідання, в двох з яких брали участь глави п’яти країн, що розвиваються, і шести африканських держав.


За матеріалами - Российская Газета, Время Новостей, Korespondent

Результати опитувань пророкують перемогу саме пропрезидентської партії - Союзу на підтримку народного руху. Їй пророкують 42 відсотки голосів виборців - від 410 до 450 мандатів.


Джерело - Сайт НЦПЄАІ України

На засіданні Кабінету Міністрів України 6 червня було схвалено проект Указу Президента України "Про Цільовий план Україна-НАТО на 2007 рік в рамках Плану дій Україна-НАТО".


Джерело - Українська служба ВВС

Як з"ясувалося, принц Бандар бін Султан впродовж десяти років отримував більше двохсот мільйонів доларів на рік за його роль у підписанні величезного контракту більше 20-ти років тому.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Серед таких питань, як допомога Африці, будуть і нові суперечливі теми — такі, як ядерна програма Ірану чи майбутній статус Косова.


За матеріалами - Газета.Ru, Korespondent.net

До такого висновку схиляються військові аналітики, на думку яких США не відмовляться від розміщення своїх радарів у Польщі та Чехії в обмін на можливість використовувати РЛС в Азербайджані.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

У прибалтійській резиденції польського президента Лєха Качинського неподалік Гданська лідери обох держав вирішуватимуть, бути елементам американської системи протиракетної оборони в Польщі чи ні.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Його учасники проведуть заключні зустрічі з державними лідерами країн, економіки яких стрімко розвиваються. Йдеться передусім про Мексику, Китай, Бразилію, Південну Африку та Індію.


Джерело - BBCrussian.com

Компромісний текст, погоджений обома партіями і підтриманий президентом, не одержав у четвер, 7 червня, простої більшості голосів, що дозволило б йому бути затвердженим у першочерговому порядку.


За матеріалами - Газета.Ru, РИА Новости

"Я поки не знаю точно, чи це кишковий вірус, чи щось схоже", - сказав журналістам радник Буша Ден Бартлет. "У нього розлад шлунку", - додав він.


За матеріалами - Української правди

За словами міністра, якби Ющенко і захотів так пожартувати, то в нього було б дуже багато підстав для такого жарту.


За матеріалами - РІА Новости, Korespondent

Лідери G8 прийняли також рішення про те, що запропонована американською стороною ініціатива щодо боротьби зі змінами клімату повинна бути передана на розгляд ООН.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Буш прибув на саміт „великої вісімки” першим, Путін – останнім. Відстань між США й Росією символічна: відносини затьмарює конфлікт навколо системи ПРО. У четвер лідери зустрічаються віч-на-віч.


За матеріалами - NEWSru.com, Інтерфакс

Прем’єр-міністр Литви Гедимінас Кіркілас услід за президентом Естонії поставив під сумнів доцільність участі Росії в G8.


За матеріалами - Korespondent

Про це він повідомив в інтерв’ю британському журналові Financial Times.


Джерело - УНІАН

Особливо це стосується відносин у ядерній галузі, постачання і транспортування енергоносіїв, питань ринку електроенергії, підкреслив І.Плющ, словам якого цитує прес-служба Президента.


Джерело - Korespondent

Підсумком дискусій відносно третього позиційного району США повинне стати покриття всієї континентальної Європи і всіх союзників НАТО, де б вони не знаходилися географічно", - сказав Генсек Альянсу журналістам після зустрічі в штаб-квартирі НАТО з президе


За матеріалами - BBCrussian.com, Korespondent

Під час свого візиту до Бєлграда дель Понте зазначила політичне бажання Сербії заарештувати і видати Гаазі осіб, підозрюваних в скоєнні військових злочинів.


Джерело - ІТАР-ТАРС

Німецьке головування “великій вісімці” близько до провалу. Таку точку зору висловило джерело в одній з делегацій, що прибули в середу до Хайлігендамма для участі в самміті лідерів провідних індустріальних країн світу.


За матеріалами - "Associated Press",, УНІАН

Військовий радник Білого дому генерал-лейтенант Дуглас Льют заявив, що сумнівається в ефективності відправки до Іраку десятків тисяч додаткових військових.


Джерело - РІА "Новости", УНІАН

П`ять країн Євросоюзу - Німеччина, Люксембург, Бельгія, Франція та Нідерланди - підписали договір про створення єдиного ринку електроенергії в рамках зустрічі міністрів енергетики в Люксембурзі.


За матеріалами - Української правди

МЗС Росії закликає Україну переглянути свій підхід щодо в'їзду в країну іноземних громадян.Про це йдеться в коментарі МЗС РФ щодо депортації Жулинського, опублікованому в середу на сайті міністерства.


Джерело - УНІАН

За словами В.Ющенка, він із занепокоєнням спостерігає за подіями останнього часу.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

“Звичайно, що первісна редакція цього документу була значно кращою.Погоджена редакція певною мірою є слабшою, але вона в цілому зберегла положення про перспективу членства України в ЄС,” - сказав Василь Філіпчук.


Джерело - Українська служба ВВС

"Моє послання буде таким - Владимире, а я називаю його Владимир, тобі не варто боятися системи протиракетного захисту",- Джордж Буш.


За матеріалами - Українські новини

Відповідно до повідомлення, Саакашвілі відвідає Україну з одноденним візитом, під час якого зустрінеться з Президентом Віктором Ющенком.


Джерело - Korespondent

Документ, внесений у палату у зв’язку з ситуацією навколо перенесення пам’ятника Воїну- Визволителю в Таліні, підтримали всі 412 конгресменів, які брали участь у голосуванні.


За матеріалами - BBCrussian.com

За словами Блера, зустріч лідерів країн "вісімки" стане гарною можливістю "відверто поговорити про Росію, з Росією" у кулуарах самміту.


Джерело - УНІАН

“Ми потребуємо дуже серйозних і позитивних дебатів в Європейському парламенті і європейських інституціях”, - наголосив А.Северін.


Джерело - УНІАН

Учасникам самміту належить порушити широкий спектр міжнародних питань, зокрема проблеми нерозповсюдження ядерної зброї, ситуацію в Ірані, Іраку, краї Косово, Афганістані, боротьбу з тероризмом.


За матеріалами - Прес-служби МЗС України

МЗС України просить Російську Федерацію надати голові Національної ради з питань культури та духовності при президенті України, раднику президента Миколі Жулинському дозвіл на в’їзд на територію Росії.


Джерело - Українська правда, Українські новини

Міжнародний валютний фонд закликає українську владу не допускати фінансово-економічної дестабілізації в передвиборний період, у тому числі шляхом значного збільшення соціальних виплат.


За матеріалами - Рейтерз

"Це мова, яку ніколи не використовували Єльцин або Горбачов, або навіть Брежнєв. Це мова Хрущова. Такого гострого конфлікту в Європі і у світі не було довгий час", - цитує агентство Я.Качинського.


За матеріалами - УНІАН

Плани США з розміщення системи протиракетної оборони в Чехії і Польщі є "суто оборонним" кроком, не направленим проти Росії, заявив Президент США Джордж Буш.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Навчання – „Ноубл марінер”, „Ноубл еуод” і „Кіндред суод” – стали випробуванням здатності 10 000 військовослужбовців з 19 країн виконувати спільні місії.


Джерело - Reuters

Представник НАТО також відзначив, що Росія є єдиною країною, що піднімає питання про націлювання своїх ракет на Європу.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

"Моїм посланням Владіміру, я називаю його Владіміром , ти не повинен боятися системи ПРО. Зрештою, чому радше не співпрацюєш з нами над системою ракетної оброни", заявив президент США на прес-конференції у Празі.


Джерело - Korespondent

"Ми наразі вивчаємо ці відповіді дуже ретельно, щоб зрозуміти, чи дійсно це стосувалося України і чи дійсно це стосувалося тиранії в Україні", - сказав на брифінгу у вівторок, 5 травня, керівник прес-служби МЗС Андрій Дещиця.


За матеріалами - УНІАН, Української правди

Комітет з питань іноземних справ Європарламенту схвалив проект доповіді депутата Михала Томаша Камінскі щодо мандата на переговори з Україною про нову посилену угоду.


Джерело - РІА «Новости»

Із 448 статей первинного тексту, що містили 63 тисячі слів, у новому варіанті залишилося тільки 70 статей із 12 тисяч 880 слів.


Джерело - УНІАН

Президент США Джордж БУШ прибув до Праги, де сьогодні, як очікується, виступить з критичною промовою на адресу Росії.


Джерело - Оглядач, УНІАН

"Якщо ви загрожуєте Європі, ви автоматично загрожуєте і США", - наголосила вона. "Нині вже немає Радянського Союзу, нам необхідно відмовитися від тону, в якому спілкувалися США і СРСР".


За матеріалами - УНІАН, Української правди

Северін зазначив, що запропонував три поправки до проекту доповіді депутата Міхала Томаша Камінського щодо мандату на переговори з Україною про нову посилену угоду.


За матеріалами - Korespondent

В північнонімецькому Ростоку третій день тривають демонстрації супротивників глобалізації і майбутнього саміту Великої вісімки, який пройде 6-8 червня в Хайлігендаммі.


За матеріалами - Інтерфакс

"Не можна сказати, що третій термін пана Путіна порушує демократичні принципи - у тому випадку, коли все відбувається законним і демократичним шляхом", - сказав Девіс.


Джерело - Сайт НЦПЄАІ України

В рамках антитерористичної операції НАТО "Активні зусилля" корвет Військово-Морських Сил України "Тернопіль" у Середземному морі провів опитування 17 цивільних суден і пройшов 1087 морських миль за маршрутом патрулювання.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Цього тижня посол США в НАТО Вікторія Нуланд відвідала Прагу, щоб обговорити з чеським урядовцями та іншими членами НАТО деталі пропозицій щодо американської ПРО в Європі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Про це повідомив єврокомісар з питань розширення ЄС Олі Рен після того, як зустрівся у п’ятницю в Берліні із президентом Сербії Борисом Тадичем та Ангелою Меркель.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Як повідомляється, терористи мали намір висадити в повітря резервуари з пальним, а також трубопровід для пального.


Джерело - УНІАН, Українська правда

Комітет з питань іноземних справ Європарламенту в понеділок, 4 червня, заслухає звіт керівника делегації Адріана Северіна за результатами візиту в Україну 29-31 травня.


За матеріалами - РБК

"Я вважаю, що в цей час все повільно рухається в правильному напрямку", - зазначив він в інтерв’ю репортерам у Кабулі, куди він прибув 3 червня.


За матеріалами - Der Spiegel, УНІАН

"Після смерті Махатми Ганді поговорити немає з ким", - повідомив президент РФ.


За матеріалами - УНІАН, РІА Новости

За Алі Ларіджані, Європа є для Тегерана крупним торговим партнером, а США заявами про розміщення елементів своїй ПРО в Східній Європі переслідують інші цілі.


За матеріалами - УНІАН

"Які це кроки? Звичайно, у нас повинні з`явитися нові цілі в Європі", - сказав В.Путін.


За матеріалами - Радіо Свобода, Ехо Москви

Ден Бартлетт - один з найближчих радників президента США Джорджа Буша - оголосив, що покидає Білий дім.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Офіційний Вашингтон не схильний перебільшувати небезпеку нових ракетних випробувань Росії.


Джерело - Європейський простір

Найближчим часом Міністерство юстиції України започаткує спільний проект з Мін’юстом Фінляндії щодо поширення в Україні сучасних законодавчих традицій ЄС.


За матеріалами - 15 минут

За словами організаторів, на Хрещатику розмістять понад 50 тентів, 27 з них виставлять представники посольств країн-членів ЄС, інші - посольства країн-кандидатів на вступ у ЄС.


За матеріалами - Korespondent

Приводом для появи позову стала заборона розвідувального відомства на публікацію мемуарів Плейм.


За матеріалами - Euronews

Толимир обвинувачується в проведенні етнічних чисток під час війни в Боснії в середині 1990- их років, коли він був "правою рукою" генерала Радко Младича.


Джерело - Українська служба ВВС

Голова Спеціальної делегації Європейського парламенту Адріан Северін:“Ми закликаємо всіх учасників українського політичного процесу всіляко дотримуватися досягнутого компромісу та мораторію на якісь односторонні дії”.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Перший виступ президента Європарламенту за межами Євросоюзу розпочався з конфузу. Спікер Кнесету Далья Іцик у різкій формі дорікнула європейським посадовцям за надто м’яку і запізнілу реакцію Брюсселя на події у регіоні.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Найбільше німців їде до Сполучених Штатів, Швейцарії та Австрії.


За матеріалами - РІА Новини

Грузино-російські переговори в міністерстві економічного розвитку Грузії в четвер завершилися безрезультатно, повідомив журналістів керівник робочої групи Мінекономрозвитку Росії з переговорів про вступ РФ до СОТ Максим Медведков.


За матеріалами - Korespondent

Україна зацікавлена в реалізації загального з Хорватією проекту транспортування нафти нафтопроводами Дружба і Адрія.


АНАЛІТИКА

Роман Сущенко, «УКРІНФОРМ» - Спеціально для "Євроатлантичної України"

Ідеологи Союзу за народний рух оцінюють підсумки другого туру виборів як вотум довіри політиці нового глави держави.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

За матеріалами - РИА Новости, Korespondent

Сьогодні, 27 червня, у Великобританії закінчується ціла політична епоха - після більш ніж десять років безперервного перебування при владі іде у відставку прем’єр-міністр країни Тоні Блер.


Source - EUobserver

Посол Португалії в ЄС заявив, що країни-члени зіткнуться із проблемою, що вони ухвалили документ, який дуже схожий на початковий текст конституції.


За матеріалами - EUobserver

"Можливо, це не виглядає як чудова лірика, яку ми схвалили, але це ефективна проза і як результат "Договір реформування", - сказав президент Комісії Баррозу.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

50 на 50 так оцінив можливість успішного завершення самміту ЄС прем'єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер.


За матеріалами - РІА «Новости», УНІАН

Офіційний Берлін розробив компромісні пропозиції, які покликані забезпечити серед учасників самміту консенсус в питанні завершення ратифікаційного процесу


Джерело - Українська служба ВВС

Беніта Ферреро-Вальднер сподівається, що дострокові парламентські вибори в Україні будуть чесними, а ЄС зможе за ними спостерігати.Комісар ЄС також висловила задоволення процесом переговорів України та Євросоюзу щодо нової посиленої угоди.


Джерело - Українська служба ВВС

Очікується, що під час роботи самміту буде ухвалено Угоду про привілеї та імунітети ГУАМ, Меморандум про співробітництво і взаємодопомогу з питань ядерної та радіаційної безпеки.


За матеріалами - РБК daily, Newsru.com

Міністри оборони 26 країн- членів НАТО зібралися в бельгійській столиці, щоб провести експертне дослідження можливих політичних і військових наслідків розміщення США елементів системи ПРО в Європі.


Джерело - Українська служба Радіо Свобода

Засідання Комісії Україна-НАТО у штаб-квартирі НАТО відбудеться в рамках зустрічі міністрів оборони альянсу. Реформи українського сектору збройних сил і безпеки стануть головною темою під час зустрічі міністра оборони України Анатолія Гриценка з колегами


За матеріалами - УНІАН, Українська служба Радіо Свобода, Оглядач, Українська служба ВВС

Президент України Віктор Ющенко сказав, що всерйоз сприйняв нещодавню погрозу російського Президента Володимира Путіна націлити на Європу балістичні ракети, і заявив, що подібні висловлення тільки посилили бажання його країни якомога швидше вступити до НА


Джерело - Українська служба Радіо Свобода

Албанія тепло привітала заяву президента США і виступила з вимогою негайного здійснити план спеціального посланця ООН Мартті Ахтісаарі та проголосити незалежність краю.


За матеріалами - Інтерфакс-Украіна, Кореспондент.net, Радіо "Німецька хвиля"

Реформування СНД відклали через позицію Києва. Як повідомив український міністр закордонних справ Арсеній Яценюк, Україна запропонувала альтернативний проект, що всередині країни сприймають як ознаку перемоги впливу на зовнішню політику президентської сто


Джерело - Сайт SDA

Генеральний Секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер заявив, що він залишається оптимістично налаштованим щодо розвитку ситуації в Афганістані та відносин із Росією.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Німеччині розпочався самміт «Групи Восьми». Політичні лідери США, Франції, Німеччини, Італії, Канади, Японії і Росії зібралися в курортному містечку Хайлігендамм, розташованому на Балтійському морі.


За матеріалами - Української правиа

Таку офіційну позицію від імені Української держави Ющенко висловив під час зустрічі з представниками дипломатичного корпусу в Україні.


За матеріалами - РІА Новости, Korespondent

Планується виступ Джорджа Буша на конференції "Демократія і безпека" в Чернинському палаці, після чого американський президент відправиться в Німеччину на саміт "вісімки".


За матеріалами - The Tіmes, Korespondent.net

Президент Путін попередив США, що розгортання нової протиракетної системи в Східній Європі змусить Росію направити свої ракети на європейські цілі й може призвести до ядерної війни.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект