НОВИНИ

13.06.2007 | США дадуть відповідь на пропозицію Росії в липні
За матеріалами - РІА Новини, Кореспондент.net

Російсько-американські консультації з використання РЛС Габала в системі американської ПРО почнуться після візиту президента Росії до США, який запланований на початок липня, заявив глава генштабу збройних сил РФ Юрій Балуєвський.

"Ви знаєте, що на початку липня відбудеться візит Путіна до США і там, я сподіваюся, американська сторона офіційно оголосить свою думку, своє рішення з приводу пропозиції, після цього можна буде починати консультації", сказав Балуєвський журналістам. 

Путін на переговорах з Джорджем Бушем в рамках саміту G8 у Хайлігендаммі запропонував американському лідерові використовувати Азербайджану РЛС, що орендується Росією, в системі ПРО США. 

"Судячи з реакції офіційного керівництва США і моїх військових колег - у них був шок", сказав начальник Генштабу, коментуючи реакцію американської сторони на пропозицію.

Він зазначив, що брав участь у виробленні такої пропозиції. За його словами, "вона обнуляє" плани США розмістити ПРО в Європі.  

Коментуючи нещодавні випробування комплексів Іскандер, Балуєвський підкреслив, що ці випробування "дозволяють говорити, що в Росії є що захищати і чим захищатися".  "Ми ніколи не загрожували (іншим державам), але повинні мати зброю, яка коштує дешевше, але за ефективністю не поступається зброї партнерів, сказав глава Генштабу. - Було б погано, якби Росія не мала такої зброї". 

"Що стосується російського розуму, російської кмітливості, ми можемо дати фору багатьом іншим державам. Я переконаний, що ще не вечір", виразив надію Балуєвський.

Нагадаємо, в НАТО привітали ініціативу президента Росії Володимира Путіна про можливе використання Габалінської РЛС в Азербайджані для системи протиракетної оборони Європи, але не думають, що це зможе стати альтернативою розміщенню елементів американської ПРО в Чехії та Польщі. 

Росія закликає США заморозити переговори зі створення бази ПРО в Східній Європі на час розгляду пропозиції щодо Габалінської станції радіолокації, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров. 

Пропозиції Росії про сумісне використання Габалінської РЛС не вплинуть на плани США розмістити елементи в Східній Європі, заявила держсекретар США Кондоліза Райс. 

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект