НОВИНИ

19.06.2007 | Росія здійснить поставки винищувачі до Сирії на гроші Ірану
За матеріалами - Korespondent.net, КоммерсантЪ, Газета.Ru

Росія приступила до реалізації контракту на постачання п’яти винищувачів-перехоплювачів МиГ-31Э в Сирію, укладеного Рособоронекспортом у поточному році. У виграші від подібної угоди може виявитися й Іран, що, відповідно до ірано-сірійського договору про спільну оборону, фінансує придбання зброї Дамаском.

 
Росія здійснить поставки винищувачі до Сирії на гроші Ірану

Як розповіли відразу кілька джерел в оборонно-промисловому комплексі, ВАТ Нижегородський завод Сокол приступило до модернізації п’яти винищувачів МиГ-31Э, виділених з мобілізаційного резерву ВВС Росії для постачань Сирії (їхнє виробництво було припинено в 1994 році).

Заступник генерального директора ФДУП Російська літакобудівна корпорація МиГ Володимир Випряжкін підтвердив, що "на МиГ-31 почали надходити експортні замовлення". Він відмовився уточнити, з ким вже укладено угоди.

Голова Федерального агентства з промисловості Борис Альошин також підтвердив наявність контракту на МиГ-31Э, відмовившись називати покупця.

Сирії також продано партію винищувачів МиГ-29М/М2 - вони поставляються за кордон вперше і за технічними характеристиками схожі на МиГ-35, що їх Росія зараз пропонує Індії. Загальна вартість контракту на МиГ-31 і партію МиГ-29М/М2 із Сирією оцінюється в $1 мільярд.

На думку західних експертів, Сирія куупє озброєння не для себе або не тільки для себе. За інформацією Jаnе’s Defence Weekly, основним спонсором угоди є Іран, оплачуючи посередницькі послуги Сирії. Офіційних підтверджень описаної угоди дотепер немає.

Проте, Дамаск і Тегеран пов’язує низка угод про спільну оборону. Так, у лютому 2005 року прем’єр Сирії Наджи аль-Отарі і віце-президент Ірану Мохаммед Реза Ареф підписали пакт про спільну оборону, а в липні 2006-го міністри оборони двох країн Хасан Туркмані та Мостафа Мохаммед Наджар підписали угоду про створення вищої оборонної комісії і договір про військове співробітництво, що передбачає фінансування Тегераном угод Сирії з Росією, Україною і Китаєм із придбання зброї.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект