НОВИНИ

14.06.2007 | The Guardіan: Секретна доповідь ООН обвинувачує в невдачах на Близькому Сході США
Джерело - Кореспондент.net

Головний представник ООН в Ізраїлі у своїй критичній доповіді заявив, що в результаті тиску з боку Америки роль ООН як безстороннього посередника на Близькому Сході "була відкинута на другий план", пише 13 червня The Guardіan.

53-сторінковий Звіт про завершення роботи представника ООН на Близькому Сході Альваро Де Сото потрапив у руки The Guardіan. У ньому в різкій формі повідомляється про дипломатичні помилки і осуджується бойкот палестинського уряду. Доповідь датована 5 травня поточного року, тобто  написана незадовго до  звільнення Де Сото з зазначеної посади.

Відверта доповідь представника ООН стала відома після того, як черговий день у секторі Газа був відзначений ескалацією насильства: у ході масштабних дій бойовиків ХАМАС було вбито не менше 26 палестинців. Палестинський президент Махмуд Абас, глава ворожого ХАМАСУ угруповання ФАТХ, попередив про спробу перевороту.

Де Сото критикує Ізраїль за висунення  нездійсненних вимог для початку переговорів, а палестинців - за застосування насильства. Мирні переговори під керівництвом Заходу, за словами представника ООН, у більшій частині виявляються безглуздими.

"Міжнародний бойкот Палестинської автономії, введений після перемоги на виборах торік  ХАМАСу, був "у найкращому разі вкрай недальновидним" і спричинив "погані наслідки" для палестинського народу", - говориться в доповіді.

"Близькосхідний квартет" переговорників - США, ЄС, Росія і ООН - почав відігравати другорядну роль, вважає дипломат.

У своїй доповіді Де Сото визнає, що є єдиним її автором. Доповідь призначалася лише для високопоставлених співробітників ООН, у ній звучить куди більше гостра критика, ніж у публічних заявах дипломатів Організації. Де Сото, який зараз перебуває в Нью-Йорку, повідомив The Guardіan: "Це конфіденційний документ, і він не призначений для публікації".

У січні минулого року "квартет" закликав новообранеий уряд ХАМАСу оголосити про відмову від насильства, визнати Ізраїль і підтвердити попередні угоди. Коли представники ХАМАСу відмовилися прийняти ці принципи, міжнародне співтовариство припинило пряме фінансування палестинського уряду, а Ізраїль заморозив щомісячні податкові виплати, які до цього погодився передавати палестинцям. Замороженими залишаються сотні мільйонів доларів.

Де Сото, який виступав проти бойкоту, заявив, що ця позиція "по суті перетворила "квартет" з четвірки країн, які виступають за переговори на основі спільного документу (плану Дорожня карта), в організацію, яка фактично ввела санкції проти уряду , вільно обраного народом окупованих територій, і висунула нездійсненні вимоги для початку діалогу".

Вчора, 12 червня, Євросоюз заявив, що у випадку запродовження зіткнень може початися громадянська війна, а генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав підтримати дії Абасу "з  відновлення законності й порядку".

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект