НОВИНИ

21.06.2007 | Аббас звинувачує Хамас у зраді
Джерело - Українська служба ВВС

Президент палестинської автономії Махмуд Аббас заявив, що його перехідний уряд не провадитиме переговорів з радикальним угрупованням Хамас, яке контролює сектор Газа.
Махмуд Аббас

Президент назвав захоплення Гази бійцями Хамасу "кривавим заколотом" з метою побудови окремої держави, або ж "імперії темряви".

Махмуд Аббас вимагає від Хамасу віддати владні повноваження у Газі його урядові і твердить, що переговорів із "зрадниками та вбивцями" не буде.

Речники Хамасу назвали пана Аббаса брехуном і вказали, що палестинський президент не може відмовитися від діалогу з будь-яким палестинським угрупованням.

Уряд Ізраїлю відновив дипломатичні відносини з перехідним урядом Палестинської автономії, а ООН готує гуманітарну допомогу для сектора Газа.

Миротворча місія Блера

Водночас, уряд США повідомив, що тривають переговори з прем’єр-міністром Британії Тоні Блером про його можливе призначення в якості міжнародного посланця на Близькому Сході.

Передбачається, що Тоні Блер після завершення роботи на посаді британського глави уряду, представлятиме Близькосхідну четвірку - ООН, ЄС, США та Росію на мирних переговорах.

Урядовець Білого дому повідомив Бі-Бі-Сі, що президент США Джордж Буш і Держсекретар Кондоліза Райс обговорювали з Тоні Блером його потенційну нову роботу. Повідомляють, що консультації відбувалися і з прем’єром Ізраїлю Єгудом Ольмером.

Ідея полягає у тому, аби Тоні Блер представляв четвірку на Близькому Сході, але не в якості дипломата. Його роль полягатиме у допомозі палестинцям збудувати нову державу та інститути громадянського суспільства.

Питаннями поточної дипломатії будуть займатися зовнішньополітичні відомства і переважно США. Інших подробиці Білий дім не повідомляє, і офіційне оголошення відкладається.

Проте часопис Вашингтон Пост пише, що підготовка триває, і Тоні Блер матиме розширені повноваження колишнього президента Світового Банку Джеймса Вульфенсона, який представляв четвірку до 2006 року. Останній пішов у відставку через відсутність реальних мирних переговорів.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект