НОВИНИ

07.06.2007 | Литва заявила, що Росії не місце в G8
За матеріалами - NEWSru.com, Інтерфакс

Услід за президентом Естонії, який вимагає вигнати Росію з G8, прем’єр-міністр Литви Гедимінас Кіркілас поставив під сумнів доцільність участі Росії у Великій вісімці.  "Керівникам Росії слід подумати, чи є вони адекватними партнерами іншим демократичним розвиненим країнам світу не тільки щодо економіки, але і розвитку демократії, дотримання прав людини", - сказав Кіркілас в четвер, 7 червня, в інтерв’ю приватному радіо Ziniu radijas. 

Литва заявила, що Росії не місце в G8

Він зазначив, що "країни, які є членами яких-небудь інститутів, міжнародних форумів зазвичай дотримуються однакових принципів і цінностей".

"Росія в G8 була прийнята за часів Бориса Єльцина з великим авансом, розраховуючи, що вона і надалі піде шляхом ринкової економіки і демократії, але наразі багато країн у Росії вбачають інші ознаки", - заявив Кіркілас. Також, на його думку, напруженість у відносинах між Європою і Росією наростатиме, особливо у зв’язку з парламентськими і президентськими виборами, що наближаються в країні. 

"Є багато напруженості в самому суспільстві в Росії, що видно з дій, реакції влади навіть на самі незначні акції опозиції. Відповідно Росія поводиться і на міжнародній арені - вона стає все агресивнішою", - зазначив прем’єр.

"Карта зарубіжної політики є дуже важливою для внутрішньої політики Росії - там така ситуація, що роблять спроби шукати винних за ті чи інші невдачі - зазвичай ними оголошують країни Заходу або сусідні держави", - вважає Кіркілас. 

Як повідомлялося, напередодні президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес, виступаючи на конференції в Празі Демократія і безпека, фактично висловився проти участі Росії у Великій вісімці. "Якщо правда те, що демократичні країни не воюють один з одним, то чому продовжує бути членом G8 країна, яка загрожує сусідам, загрожує спрямувати ядерні ракети на Європу?" - заявив Ільвес. 

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект