НОВИНИ

13.06.2007 | Джордж Буш порівняв комунізм з тероризмом
За матеріалами - РИА Новости, Кореспондент.net

Президент США Джордж Буш виступив у вівторок на церемонії відкриття Пам’ятника жертвам комунізму у Вашингтоні.

"До цих пір у столиці нашої країни не було пам’ятника жертвам імперського комунізму - ідеології, яка, за оцінками, забрала життя 100 мільйонів безневинних чоловіків, жінок і дітей", заявив президент США.

Буш назвав день відкриття пам’ятника "історичним" і привітав прибулих на церемонію членів парламентів Чехії і Угорщини, зарубіжних послів, а також осіб, що постраждали від "комуністичних репресій".

"Загальна кількість вбитих в ім’я комунізму є приголомшуючою. Це число таке велике, що точний підрахунок неможливий. Відповідно до оцінок, комунізм забрав життя десятків мільйонів людей у Китаї і Радянському Союзі, а також мільйонів у Північній Кореї, Камбоджі, Африці, Афганістані, В’єтнамі, Східній Європі та інших частинах земної кулі", заявив Буш.

Він нагадав про долю шведського дипломата Рауля Валленберга, який "врятував від нацистів сто тисяч євреїв, але був заарештований за наказом Сталіна і кинутий у Москві до в’язниці на Луб’янці, де він безслідно зник".

Серед жертв комунізму Буш назвав також "безневинних українців, які померли від голоду в роки сталінського "великого голоду", росіян, вбитих під час сталінських репресій, литовців, латишів і естонців, згружених на вози для худоби і депортованих в арктичні табори смерті радянського комунізму", а також громадян Китаю, які загинули у роки "культурної революції", громадян Камбоджі, які загинули від репресій режиму Пола Поту, громадян Східної Німеччини, вбитих при спробі перебратися через Берлінську стіну, "поляків, убитих у лісі Катині", жертв комуністичних режимів в Ефіопії, Нікарагуа і на Кубі.

У своєму виступі Буш порівняв комунізм з тероризмом.

"Так само, як комуністи, терористи і радикали, які напали на нашу країну, є послідовниками смертоносної ідеології, яка ненавидить свободу, розчавлює всіх незгодних, має експансіоністські амбіції і переслідує тоталітарні цілі", заявив глава Білого дому.

На його думку, "так само, як комуністи, наші вороги вважають, що безневинних людей можна вбивати заради їх радикальних ідей".

"Так само, як комуністи, послідовники насильницького ісламського радикалізму приречені на поразку", заявив президент США.

Дослідження вчених з Університету Меріленда, проведене в чотирьох мусульманських країнах (Марокко, Пакистан, Єгипет і Індонезія), показало, що їх мешканці вкрай негативно ставляться до США і схвалюють дії терористів.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект