НОВИНИ

13.06.2007 | ЄС відновлює переговори із Сербією про надання асоційованого членства
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейський союз у середу відновлює переговори із Сербією про надання цій країні асоційованого членства в ЄС. Напередодні керівництво в Белграді спростувало чутки про те, що Сербія готова поступитися провінцією Косово в обмін на приєднання до Євросоюзу й НАТО. 

Сербський президент Борис Тадіч у вівторок заявив журналістам, що не має наміру відмовлятися ані від Косова, ані від європейської перспективи. Водночас він застеріг: якщо якась країна визнає незалежність цієї сербської провінції, не дочекавшись рішення Ради безпеки ООН, тоді такий крок матиме негативні наслідки.

Також прем’єр-міністр Воїслав Коштуніца відкинув напередодні відновлення переговорів про асоційоване членство в ЄС усі чутки про торгівлю навколо Косова. Нагадаємо, що після закінчення війни, починаючи від 1999-го року, Косово перебуває під адміністрацією ООН. Албанське населення, яке утворює етнічну більшість у цій провінції, домагається незалежності від Сербії.

Така пропозиція міститься також у рекомендаціях спеціального уповноваженого ООН з Косова Марті Ахтісаарі. Вирішувати це питання має Рада безпеки. Росія, яка має право вето в цьому органі, готова підтримати тільки те рішення, з яким погодиться Белград.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект