НОВИНИ

08.06.2007 | У неділю у Франції відбудеться перший тур парламентських виборів
За матеріалами - Российская Газета, Время Новостей, Korespondent

У неділю,10 червня, у Франції відбудеться перший тур парламентських виборів.Французам будуть обрати з 7639 кандидатів 577 гідних, які й стануть депутатами Національних зборів - нижньої палати парламенту.

 

У неділю у Франції відбудеться перший тур парламентських виборів

Голосування пройде за мажоритарною системою. На виборчі дільниці запрошено 44,5 мільйонів виборців. Щоб зайняти крісло в Бурбонському палаці, де засідають депутати, претендентам потрібно одержати більше 50 відсотків голосів. З огляду на кількість кандидатів, другий тур неминучий. Його проведення призначено на 17 червня.

У другий тур потрапляють кандидати, які в першому турі отримали підтримку не менше 12,5% всіх зареєстрованих виборців.

На майбутніх виборах французам можуть підтвердити вірність курсу, який запропонував обраний у травні президент Ніколя Саркозі. Якщо його прихильники від правих сил одержать у Нацзборах більшість мандатів, то реформи, намічені Сарко (так звуть французи свого президента), будуть підтримані в усіх напрямках.

У іншому випадку, якщо більшість у парламенті одержать соціалісти і їх союзники, то президенту доведеться в терміновому порядку змінювати уряд й надалі , як це вже неодноразово було в П’ятій республіці, "співіснувати" з лівим прем’єр-міністром.

Однак, відповідно до опитувань громадської думки, проведеним соціологічною службою ІФОП, французам не доведеться  зіштовуватися з різновекторністю політичних курсів держави. Результати опитувань пророкують перемогу саме пропрезидентської партії - Союзу на підтримку народного руху. Їй пророкують 42 відсотки голосів виборців - від 410 до 450 мандатів. Донедавна  Союз на підтримку народного руху очолював нинішній президент Франції Ніколя Саркозі. У переддень президентських виборів він покинув пост голови партії. Тепер Саркозі має намір безпосередньо керувати Союзом зі своєї офіційної резиденції - Єлисейського палацу, де щотижня будуть проходити зустрічі з партійними лідерами.

Перед першим туром голосування Саркозі повідомив про свою "особисту підтримку" кандидатів у депутати від Союзу. "Мені необхідно мати широку більшість, для того щоб провести глибокі реформи для модернізації країни", - заявив він.

Опитування громадської думки також показує, що Соціалістична партія, очолювана головним конкурентом Саркозі на президентських виборах, Сеголен Руаяль, навряд чи може розраховувати більш ніж на 27 відсотків голосів виборців. Це в найкращому разі 142 депутатських мандата.

Також опитування показало тенденцію зниження суспільного інтересу до партії Демократичний рух, очолюваний лідером центристів Франсуа Байру, який на минулих  президентських виборах був третім за кількістю голосів відданих виборцями. Сьогодні Байру може розраховувати, за одними даним, на шість, за іншими - на десять відсотків голосів виборців. Лідер центристів закликає французів забезпечити своїм голосуванням у Національних зборах "парламентський плюралізм, для того, щоб уникнути однопартійної гегемонії при прийнятті рішень".

Якщо прогнози підтвердяться, то і  ультраправий Національний фронт ризикує на цих виборах втратити половину своїх традиційних виборців.

Намагаючись якось виправити положення, лідер Національного фронту Ле Пен почав поїздку по Франції. Тут її назвали "Тур де  Франс". Він закликав своїх прихильників "не опускати руки, щоб потім не червоніти за результати виборів". Однак особливої активності місцевих активістів фронту в ході виборчої кампанії помічено не було.

Характерно, що на відміну від президентських парламентські вибори не викликають підвищеного інтересу французів. Скоріше , до третини французького електорату не прийде на виборчі дільниці.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект