НОВИНИ

15.06.2007 | Україна може приєднатися до світової системи ПРО
За матеріалами - Українські новини

Начальник Генерального штабу Збройних Сил Сергій Кириченко прогнозує участь України у світовій системі протиракетної оборони.

 

Україна може приєднатися до світової системи ПРО
aero.krsn.ru
Україна гідна того, щоб бути присутньою у спільній системі ПРО

"Це дуже серйозна система (ПРО), вона потрібна для людства, для того, щоб захищати цивілізований світ від можливих терористичних актів", - повідомив Кириченко в інтерв’ю журналістам.

Він припустив, що в майбутньому всі ті протиракетні системи, що напрацьовані в різних країнах, будуть об’днуватися проти терористичних організацій.

"Україна досить солідна держава, і вона має право бути присутньою у загальній системі ПРО. Швидше за все, ми будемо брати участь", - сказав Сергій Кириченко.

За його словами, Україна має великі промислові можливості в розробці тих елементів, що відносяться до ПРО, зокрема, на українській території розташовані 2 станції, що підпорядковуються національному космічному агентству, і є цілком дієздатними.

Кириченко зазначив, що питання про те, до якої системи ПРО Україна може приєднатися зараз, має військово-політичний характер, і такі рішення повинні прийматися винятково керівництвом країни.

"Однак я упевнений, що в майбутньому в протиракетній системі в плані захисту людей від можливих загроз ракет Україна буде брати участь і в технологічному плані... і в системі спостереження", - зазначив Кириченко.

Раніше міністр оборони України Анатолій Гриценко провів зустріч з американським генерал-лейтенантом Генрі Оберінгом, у ході якої обговорювалися питання щодо участі російських і українських військових у постійній команді обслуговування елементів ПРО. Як заявляє Гриценко, генерал-лейтенант Оберінг на ці питання відповів позитивно.

Український міністр також висловив впевненість у тому, що потрібно відрізняти, чи йдеться про протиракетний захист винятково США чи про спільну європейську безпеку.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що розміщення ПРО в Чехії і Польщі завдає шкоди безпеці Росії та росіян.

Росія закликає США заморозити переговори зі створення бази ПРО в Східній Європі на час розгляду пропозиції щодо Габалинської радіолокаційної станції, заявив голова МЗС РФ Сергій Лавров

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект