НОВИНИ

14.06.2007 | Ситуація в Палестині гірша, ніж в Іраку: ХАМАС підірвав офіс ФАТХ
За матеріалами - NEWSru.com, Lenta.ru, Інтерфакс, Кореспондент.net

У результаті потужного вибуху, що стався на півдні сектора Газа вдень 13 червня, було повністю знищено будівлю штаб-квартири Служби превентивної безпеки - збройної структури, підконтрольної голові автономії Махмуду Аббасу.

За попередніми даними, загинуло 13 бійців силових структур автономії. Ще близько 50 осіб отримали поранення. До теракту в тунелі в перестрілках у середу загинули не менше 37 палестинців. 

Вибух було проведено бойовиками руху ХАМАС, які прокопували під будівлею тунель, у який заклали величезну кількість вибухівки. 

Голова палестинської адміністрації Махмуд Аббас заявив, що необхідно покласти край "безумству, яке запанувало в секторі Газа". Відповідальність за інцидент Аббас поклав "на тих, хто стріляє".

Махмуд Аббас виступав у Рамаллі. Тим часом в секторі Газа лідери ХАМАС закликали бойовиків ФАТХ скласти зброю, надавши їм термін до найближчої п’ятниці, 15 червня. ФАТХ поки не відреагував на цей ультиматум. 

У середу під час збройного зіткнення між бойовиками ФАТХ і ХАМАС у секторі Газа було вбито двох співробітників Міжнародного агентства ООН у справах палестинських біженців (UNRWA).

Обставини їх загибелі поки невідомі, відомо лише, що обидва вбитих були палестинцями. У зв’язку з цими подіями UNRWA оголосило, що тимчасово припиняє свою діяльність на території сектора Газа.    

На цьому фоні Reuters публікує розклад сил в ПА. Бойовики ХАМАС іменуються агентством "ісламізмом", ФАТХ називається "Світською фракцією". ФАТХ має в своєму розпорядженні великі сили, до того ж користується підтримкою США. При цьому вказується на те, що у бойовиків ХАМАС "вища мотивація і краща організація".

Розклад сил 

ХАМАС 

Міліція (підрозділи Сил безпеки) - близько 6000 осіб. Сформована в травні 2006 року. Складається, в основному, з бойовиків Бригад Із ад-Аіна Аль-Касама, а також - із бойовиків Комітетів народного опору. 

Чисельність Бригад Із ад-Діна Аль-Касама - до 15000 осіб. 

Чисельність Комітетів народного опору (самостійної організації, без чіткої ідеології, що складається з колишніх співробітників силових структур) - близько 1000 осіб. 

Спонсори: Іран, Сирія. Зброя надходить із Єгипту.  

ФАТХ 

Президентська гвардія - близько 5000 бійців, багато хто з яких має професійну бойову підготовку. 

Поліція і сили безпеки, вірні "президентові", - до 30000 осіб. В основному, погано озброєні. 

Бригади мучеників Аль-Акси, Бригади Абу Ріша і т.д. - декілька тисяч бойовиків, що часто не підкоряються центральному керівництву ФАТХ.

Нагадаємо, міністри від ФАТХ припиняють участь в діяльності палестинського уряду національної єдності, поки не буде покладено край кровопролиттю. Рішення про це було ухвалено на екстреному засіданні Центрального комітету руху у вівторок, 12 червня. 

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект