НОВИНИ

21.06.2007 | США та ЄС внесли до Радбезу ООН проект нової резолюції по Косово
За матеріалами - Korespondent, NEWSru.com, Интерфакс, РИА Новости

США і ЄС у середу, 20 червня, внесли на розгляд Ради Безпеки ООН проект нової резолюції щодо врегулювання остаточного статусу сербського краю Косово і Метохія.

 
США та ЄС внесли до Радбезу ООН проект нової резолюції по Косово

Це вже третій проект, що як і раніше грунтується на плані Марті Ахтісаарі, який передбачає надання Косово статусу незалежності без згоди Белграда.

Як заявив постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін, новий проект косовської резолюції "не наблизив нас до платформи, на якій може бути знайдено згоду". При цьому дипломат зазначив як позитивний момент, що західні країни погодилися з необхідністю продовження переговорів, на чому наполягала Росія.

Основним нововведенням третьої резолюції по Косово є те, що він визначає 120 днів на переговори між косовською і сербською владою. У разі, якщо сторони ні про що не домовляться, через чотири місяці автоматично набере чинності план Ахтісаарі. Крім того, документ не передбачає виконання стандартів безпеки, запропонованих резолюцією 1244.

Сербський прем’єр Воїслав Коштуніца відкинув ідею "відкладеної незалежності" Косово і висловив упевненість, що Москва накладе на нову резолюцію вето. Росію новий варіант резолюції також не влаштовує.

"Суть не в тому, щоб схвалити план Ахтісаарі, а в тому, щоб вести переговори, заявив у середу глава МЗС Росії Сергій Лавров. - Нас улаштовує той переговорний процес, що влаштує обидві сторони".

Нагадаємо, раніше до Ради Безпеки ООН уже було внесено два нових проекти резолюції по Косову. В основі першого - лежав план Марті Ахтісаарі, що передбачає незалежність сербського краю Косово.

Внесений проект передбачав надання Косову статусу незалежності під контролем міжнародних організацій з наступною інтеграцією Косово і Сербії в Європейський Союз. Росія виступила категорично проти такого сценарію без згоди Белграда.

Потім було внесено новий, більш "м’який" проект резолюції. У ньому було пом’якшено формулювання щодо плану Марті Ахтісаарі, які у новій версії набули рекомендаційного характеру, одночасно посилилася тональність вимог до керівництва Косово в частині забезпечення стандартів безпеки нацменшин.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект