НОВИНИ

07.06.2007 | Генпрокурор Гаазького трибуналу виступила за відновлення переговорів про вступ Сербії до ЄС
За матеріалами - BBCrussian.com, Korespondent

Генеральний прокурор Міжнародного трибуналу по колишній Югославії Карла дель Понте виступила за відновлення переговорів про вступ Сербії до Євросоюзу.

 

Генпрокурор Гаазького трибуналу виступила за вступ Сербії до ЄС

"Наразі я оцінюю ситуацію позитивно, і була б рада, якби переговори поновилися якнайшвидше", - сказала генеральний прокурор. 

Під час свого візиту до Бєлграда дель Понте зазначила політичне бажання Сербії заарештувати і видати Гаазі осіб, підозрюваних в скоєнні військових злочинів. 

Говорячи про конкретні кроки уряду Сербії в цьому напрямі, генеральний прокурор Гаазького трибуналу назвала нещодавній арешт колишнього генерала Здравко Толіміра - близького помічника колишнього командира боснійських сербів Ратко Младіча.

За словами Карли дель Понте, сербський прем’єр-міністр Воїслав Коштуніца чекає в недалекому майбутньому арешту ще трьох підозрюваних у здійсненні військових злочинів. 

До їх числа входить і колишній генерал Ратко Младіч, який, на думку дель Понте, ховається в околицях Бєлграда. 

Карла дель Понте залишає пост генерального прокурора цього року. 

Дель Понте сподівається на те, що п’ятьох розшукуваних Міжнародним трибуналом ООН по колишній Югославії сербів буде заарештовано до закінчення терміну її повноважень прокурора. 

Переговори про вступ Сербії до ЄС були перервані минулого року після заяви ЄС про недостатність зусиль, що робилися країною, для видачі осіб, підозрюваних в скоюванні військових злочинів. 

Коментуючи арешт Толіміра минулого тижня, комісар Євросоюзу з питань розширення Оллі Рен заявив про продемонстровану Сербією "очевидну готовність до співпраці в повній формі" з Гаазьким трибуналом щодо військових злочинів. 

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект