НОВИНИ

07.06.2007 | Плющ застерігає Януковича від підписання сумнівних документів
Джерело - УНІАН

Секретар Ради національної безпеки та оборони Іван ПЛЮЩ застерігає від підписання посадовими особами України будь-яких стратегічних документів, які можуть суперечити національним інтересам держави в енергетичній сфері.


 

Іван Плющ

Особливо це стосується відносин у ядерній галузі, постачання і транспортування енергоносіїв, питань ринку електроенергії, підкреслив І.ПЛЮЩ, словам якого цитує прес-служба Президента.

І.ПЛЮЩ нагадав, що, відповідно до п.4 Указу Президента “Про питання енергетичної безпеки України», будь-які переговори в рамках співробітництва у паливно-енергетичній сфері мають захищати політичні та економічні інтереси країни, відповідати міжнародним зобов`язанням держави, законам України та актам Президента України.

Відтак, секретар РНБОУ закликає Кабінет Міністрів призупинити підписання документів, які є сумнівними з точки зору забезпечення енергетичної безпеки країни.

За словами І.ПЛЮЩА, найближчим часом відбудеться засідання РНБО, на якому буде визначено цілі на напрямки посилення енергетичної безпеки України, окреслено стратегічні інтереси держави в цій сфері.

«Саме результати засідання в подальшому мають стати основою у підписанні міжурядових та міждержавних документів стратегічного характеру в енергетиці», – підкреслив І.ПЛЮЩ.

Він наголосив, що оскільки Президент за Конституцією України здійснює керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави, усі переговори і підписання документів мають вестися у відповідності до директив, виданих главою держави.

«Кабінет Міністрів має забезпечити вчасну і належну підготовку проектів таких директив», - наголосив секретар РНБОУ.

І.ПЛЮЩ також попередив чиновників про персональну відповідальність у випадку підписання документів, що суперечитимуть національним інтересам України або загрожуватимуть її енергетичній безпеці.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект