ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

26.06.2007 | Португалія сподівається в жовтні закінчити з новим договором ЄС
Source - EUobserver

Португальське головування в ЄС, що наближається, вже встановило термін у три місяці для переговорів щодо нової угоди ЄС.

Згідно інформації посла Португалії в ЄС Альваро Мендонса, формальні переговори відкриються 23 липня з метою підписати кінцевий документ 18-19 жовтня.

"Ми вважаємо, що маємо чіткий, прозорий мандат від всіх 27 країн-членів", - сказав Мендоса, виступаючи в Центрі європейських політичних студій в Брюсселі 25 червня.

Він додав, що перші півтора місяці будуть присвячені перекладу документу, що був ухвалений, та вироблення легального тексту.

Після цього наступить перша політична фаза, коли міністри закордонних справ обговорять документ на неформальній зустрічі на початку вересня в Португалії.

Посол заявив, що час покаже "до якого ступеню" країни-члени будуть поважати мандат, який вони видали самі собі, коли на протязі найближчих тижнів багато урядів (наприклад, голандський та британський) зіткнуться із проблемою, що вони ухвалили документ, який дуже схожий на початковий текст конституції.

Але він додав, що Португалія "вважає, що основні політичні питання були погоджені".

Двошвидкісна Європа?

Зі свого боку, члени Європарламенту нині працюють над формальною відповіддю лідерам ЄС. Лідери Європарламенту та Єврокомісії повинні надати "зелене світло" для міжурядових переговорів, що розпочнуться.

Німецький соціаліст та голова конституційного комітету Джо Лейнен висловив обрежне привітання досягнутому результату, але скритикував кінцевий вигляд договору, а також атмосферу переговорів на самміті, що нагадувало закінчення "європейського духу".

Він також зазначив, що результат, який надає право вільного вибору участі в юридичних питаннях та діяльності поліції, а також Хартії основних прав для Британії, може де факто розпочати процес "двошвидкісної Європи".

Його коментар був підхоплений італійським прем'єром Романо Проді, який сильно критикував переговорні позиції Польщі, Чехії та Великої Британії під час самміту, заявивши, що двошвидкісна Європа "неминуча".

Документ, який готується євродепутатами, скоріш за все, буде голосуватися наступного місяця.

На даний час, 5-сторінковий документ "вітає факт того, що мандат зберіг сутність конституційної угоди", включаючи легальний статус ЄС та розширення переліку сфер, в яких Європарламент буде також задіяний.

Але проект доповіді до мінусів відніс "відсутність згадки про символи ЄС - прапор, гімн та гасло, а також відсутність зрозумілих для громадян термінів відносно законів ЄС".


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект