НОВИНИ

25.06.2007 | Росія та Італія побудують газопровід по дну Чорного моря
За матеріалами - За матеріалами

Росія та Італія домовилися про будівництво нової газопровідної системи Південний потік з Росії до Європи через акваторію Чорного моря.

 

Меморандум про взаєморозуміння із реалізації проекту підписали ENI та Газпром у суботу, 22 червня, у Римі в присутності міністра економічного розвитку Італії Пьєрлуїджи Берсані та міністра промисловості й енергетики РФ Віктора Христенка.

Як говориться в поширеній Мінпроменерго РФ спільній заяві двох міністрів, нова газопровідна система повинна забезпечити додаткові маршрути енергопостачання, а також збільшити надалі загальні потужності транспортування і додаткові постачання природного газу в Європу.

Меморандум передбачає підготовку техніко-економічного обґрунтування проекту, проведення необхідного аналізу політичних і нормативних аспектів, а також визначає порядок співробітництва між двома компаніями з проектування, фінансування, будівництва, технічної та комерційної експлуатації газопроводів.

Південний потік - система нових газопроводів, що з’єднають Росію та Європейський Союз по дну Чорного моря. Це черговий крок у реалізації стратегічної угоди, підписаної в листопаді 2006 року між ENI та Газпромом.

Передбачається, що морська ділянка газопроводу пройде по дну Чорного моря від компресорної станції Берегова на російському узбережжі до узбережжя Болгарії. Загальна довжина чорноморської ділянки складе близько 900 кілометрів, а максимальна глибина - більше двох кілометрів. Для наземної ділянки від Болгарії розглядаються два можливих маршрути - один на північний захід, інший - на південний захід.

Міністри також виразили готовність провести відповідні консультації з представниками інших держав регіону з питань, пов’язаних із проектом Південний потік.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект