ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

11.06.2007 | Вперше за багато років на саміті СНД зібралися всі президенти країн-учасниць
За матеріалами - Інтерфакс-Украіна, Кореспондент.net, Радіо "Німецька хвиля"

Лідери Співдружності незалежних держав зібралися на території Костянтинівсього палацу під Санкт-Петербургом, де відбудеться черговий саміт СНД.

Перед початком засідання голови  12 держав, які вперше за довгий час зібралися в повному складі, сфотографувалися перед павільйоном переговорів на території палацового парку. Президенти розташувалися для фотографування за алфавітом  - за назвою країн.

Потім лідери СНД попрямували до павільйону переговорів, де на них чекав легкий ланч.

Незабаром вони відправляться в будинок Костянтинівсього палацу, де й відбудеться  офіційне засідання.

На саміті основну увагу буде приділено економічним проблемам.

Через непоступливість Києва на неформальному саміті СНД в Санкт-Петербурзі у неділю відклали до жовтня затвердження проекту реформування спільноти. Як повідомив український міністр закордонних справ Арсеній Яценюк, Україна запропонувала альтернативний проект, що всередині країни сприймають як ознаку перемоги впливу на зовнішню політику президентської сторони.

Президент Ющенко сказав, що Україна зацікавлена в роботі СНД, але проти формування просторів проведення єдиної політики. А Арсеній Яценюк наголосив на таких аспектах реформування СНД, як вільне переміщення людей, товарів та послуг. Дисонансом до цих заяв стала домовленість міністра економіки України Анатолія Кінаха та його казахстанського колеги Голіма Оразбакова про намір узгоджувати дії двох країн зі вступу до Світової організації торгівлі.

Раніше таку ж пропозицію для України й Росії висував російський прем‘єр Михайло Фрадков. Однак, президент Ющенко назвав цю ідею алогічною. Директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський вважає синхронізацію вступу до СОТ різних держав суто політичним заходом через унікальність економічних умов кожної країни. Експерт нагадав, що синхронний вступ до СОТ був одним із засад невдалої спроби створити Єдиний економічний простір Росії, України, Білорусі та Казахстану.

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект