НОВИНИ

27.06.2007 | Український корабель в операції НАТО у Середземному морі
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Вперше український корвет “Тернопіль” бере участь у бойовій операції НАТО “Активні зусилля”. Командувач військово-морських сил України віце-адмірал Ігор Тенюх назвав місію війського корабля успішною.

Корвет "Тернопіль" у Середземному морі
(RadioSvoboda.Ua)
Командувач ВМС України віце-адмірал Ігор Тенюх
(RadioSvoboda.Ua)

Корвет “Тернопіль” вийшов із Севастопольської бухти ще 10 травня і за кілька днів увійшов до Середземномор’я. Уже понад місяць українські моряки виконують нову для себе місію – в рамках бойової операції НАТО “Активні зусилля” беруть участь в антитерористичних заходах. Головна мета цієї операції – виключити можливість забезпечення діяльності міжнародних терористичних організацій шляхом нелегальних морських перевезень із найбільш загрозливих напрямків – Близького Сходу, Північної Африки, протоки Гібралтар та з Чорного моря. Йдеться про незаконний обіг зброї, боєприпасів, вибухових речовин, наркотиків, а також перевезень нелегальних мігрантів, що є основою фінансування діяльності міжнародних терористичних організацій.

Віце-адмірал Ігор Тенюх каже, що західні партнери уже відзначили високий рівень ураїнських моряків. “Тернопіль” самостійно проводить усі заходи операції “Активні зусилля” і командування Об’єднаних сил НАТО у Середземному морі вражене підготовкою його екіпажу, стверджує віце-адмірал.

У Середземному морі перебуває до 4,000 суден в день

Адаптуватися ж “Тернополю” до натівських процедур з попередження “нелегальної активності” на морі торік у Греції допомагав екіпаж італійського корвета “Команданте Чигала Фульгозі”, який уже був учасником цієї антитерористичної операції. А тепер спільно з моряками британського фрегату “Монтроуз”, екіпаж “Тернополя” уже провів півтори сотні затримань і перевірив понад 100 морських суден.

Суть операції полягає у здійсненні систематичних заходів з контролю, у тому числі й безпосередньо на борту суден, що викликають підозру. Особлива увага корабельних з’єднань НАТО до місць найбільш інтенсивного судноплавства, а щодоби у Середземному морі перебуває до 4 тисяч суден.

Віце-адмірал Тенюх стверджує, що українська присутність у Середземномор’ї зростатиме. Наступного року у цій операції візьме участь фрегат “Гетьман Сагайдачний”. Завдання, що стоятимуть перед фрегатом, будуть більшими, буде більшим і район завдань, оскільки тактико-технічні характеристики фрегата набагато сильніші, аніж у корвета, каже командувач ВМС України.

Вчора командир корвета “Тернопіль” Роман П’ятницький, який разом з кораблем та екіпажем зараз перебуває неподалік африканського узбережжя, отримав чергове підвищення – капітана 3 рангу.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект