НОВИНИ

04.06.2007 | Рада Європи не проти третього терміну Путіна?
За матеріалами - Інтерфакс

Можливе висування Володимира Путіна на третій президентський термін не суперечило б демократичним нормам, вважає генеральний секретар Ради Європи Тері Девіс.

 Європа не проти третього терміну Путіна?

"Не можна сказати, що третій термін пана Путіна порушує демократичні принципи - у тому випадку, коли все відбувається законним і демократичним шляхом", - сказав він в інтерв’ю, опублікованому в понеділок, 4 червня, у Новій газеті.

У той же час Девіс підкреслив, що такий крок має бути прописаний у законодавстві країни. "Якщо існує закон, схвалений громадянами Росії, який дозволяє переобрання, то в мене немає ніяких підстав назвати таке переобрання на третій термін антидемократичним", - зазначив він.

Він також провів паралелі між нинішньою ситуацією в Росії і обранням на третій термін американського президента Франкліна Рузвельта.

"Тоді багато хто в Америці вважали це не найправильнішим кроком, оскільки вперше було порушено конституційний порядок. Проте  Рузвельт ввійшов в історію як американський президент, обраний на третій строк", - нагадав Девіс.

Він позитивно оцінив демократичні перетворення в Росії. "Якщо в  цілому, то, звичайно, тенденція позитивна. Але це аж ніяк не виключає, що дещо можна було б зробити інакше", - заявив генсек Ради Європи.

Говорячи про ситуацію з перенесенням пам’ятника радянським воїнам і про військове поховання в Таліні, він висловив думку, що естонській владі варто було б діяти більш обдумано. "Я розумію, чому естонська влада вирішила перепоховати останки радянських солдатів, але я не зовсім згодний з тим, як це було зроблено", - сказав Девіс.

За його словами, політики і громадськість Естонії повинні усвідомити, що "ініціативи в делікатних питаннях можуть викликати зворотну реакцію, якщо вони не були обдумані, обговорені і реалізовані з потрібним тактом і обережністю".

"Що стосується російської влади, то вони, звичайно ж, вправі мати свій власний погляд на те, що відбувається. Однак вони могли б проявляти більше поваги і менше емоцій при висловлюванні своєї позиції. Вони могли б уникати погроз і тиску відносно  свого сусіда, і вони повинні були утриматися від порушення або виправдання нетерпимості і агресивності до Естонії в російській громадській думці", - сказав генсек Ради Європи.

Президент Росії Володимир Путін вважає, що термін президентських повноважень повинен становити 5-7 років. За його словами, 4 роки - "досить маленький  термін" для одного президентсва.

Як заявив Путін в інтерв’ю групі західних журналістів напередодні  саміту Великої вісімки в Хайлігендамі, при цьому він виступає за збереження конституційної норми про перебування однієї особи на посаді глави держави два терміни підряд.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект