НОВИНИ

19.06.2007 | Міністри закордонних справ ЄС не змогли дійти згоди щодо реформування спільноти
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У суперечці навколо загальноєвропейської конституції сторонам досі так і не вдалося досягти порозуміння. Як наголосила міністр закордонних справ Польщі Анна Фотига, Варшава й надалі виступатиме проти спрощення механізму голосування в ЄС. У Люксембурзі Фотига взяла участь у зустрічі міністрів закордонних справ країн Євросоюзу.

До самміту Європейського Союзу залишилося три дні, але суперечку навколо конституційної угоди поки що не владнали. Не вдалося досягти компромісу й під час зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, яка відбулася в Люксембурзі. Польща побоюється, що вона опиниться в програшу від запровадження нового принципу розподілу голосів у Європейському союзі, й надалі погрожує блокувати європейську конституційну угоду. Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр застеріг: „Якщо нам не вдасться порозумітися, тоді ми всі програємо”.

Але не тільки Польща заявляє про свою незгоду підтримувати європейську конституційну угоду. Великобританія, наприклад, відхиляє хартію основоположних прав, яка була в основі законопроекту конституції ЄС, що розглядався раніше. Як заявив прем’єр-міністр Тоні Блер, він не допустить, щоб ухвалення цієї хартії потягнуло за собою зміни в британському праві.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект