ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

15.06.2007 | ЗМІ: НАТО може прийняти пропозицію Путіна
За матеріалами - РБК daily, Newsru.com

Керівництво НАТО готове прийняти пропозицію президента Росії Володимира Путіна про спільне використання з США Габалинської РЛС в Азербайджані й відмовитися від розміщення елементів американської ПРО в Польщі й Чехії.


 


До такого рішення глави військових відомств країн- членів НАТО прийшли після доповіді міністра оборони РФ Анатолія Сердюкова. Російський глава Міноборони виступив в четвер, 14 червня, дводенному засіданні Ради НАТО на рівні міністрів оборони.


Пропозицію Росії про спільне використання РЛС в Азербайджані російський президент озвучив після зустрічі з Бушем на самміті Великої вісімки. При цьому Путін поставив умову: на час обговорення цієї пропозиції США повинні призупинити переговори про розміщення елементів ПРО в Чехії й Польщі.


Міністри оборони 26 країн- членів НАТО зібралися в бельгійській столиці, щоб провести експертне дослідження можливих політичних і військових наслідків розміщення США елементів системи ПРО в Європі для натівського ПРО театру воєнних дій, повідомив офіційний представник НАТО Джеймс Аппатурай.


"Це дослідження повинне бути готове до лютого 2008 року, тобто  за два місяці до самміту НАТО в Бухаресті", - сказав він. За його словами, міністри країн НАТО на нараді в Брюселі заявили про підтримку планів Вашингтона. У НАТО дотепер  висловлювалися за об’єднання ПРО США в Європі й натівської ПРО. Генеральний Секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер визнав, що заплановані до розгортання елементи американської системи ПРО в Європі не покриють всю її континентальну частину.


"У Європі буде позиційний район США, який не покриє всю її континентальну частину", - сказав Генсек НАТО в Брюселі. За його словами, територія країн НАТО "не перебуває під загрозою балістичних ракет великої дальності, але їй загрожують ракети середньої й малої дальності".


Але як пише сьогодні, 15 червня, газета Rzecz Pospolіta Північноатлантичний Альянс погодився підтримати створення елементів ПРО, запропонованих Сполученими Штатами Польщі й Чехії. "Незважаючи на запеклий опір з російської сторони, ми за допомогою НАТО побудуємо в Європі протиракетний щит", - цитує газета слова міністра оборони США Роберта Гейтса.


Але, як продовжує РБК, у НАТО є важіль тиску на Варшаву й Прагу: керівництво Альянсу дало в четвер дало зрозуміти, що всерйоз розглядає питання про направлення польських і чеських військ в Афганістан.


"Альянс не може заборонити Варшаві й Празі  укладати сепаратні військові угоди, - підтвердив джерело РБК daіly у керівництві НАТО. - Однак ми можемо прямо поставити перед нашими партнерами питання,  чи планують вони в повному обсязі брати участь у діяльності Альянсу і якщо так, то чи готові вони надати свої війська для комплектування контингенту в Афганістані?"


До речі, з Афганістану Генеральний Секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер почав свою промову, відкриваючи засідання. "Місія НАТО в Афганістані повинна знайти друге дихання", - заявив він. Стабілізація обстановки в країні й досягнення прогресу на шляху до демократії "повинна сьогодні стати для НАТО головною метою", підкреслив генсек. Основною перешкодою на шляху до досягнення цієї мети є катастрофічна нестача живої сили. Командуючий угрупованням альянсу в Афганістані американський генерал Ден Макнейл ще минулого тижня  заявив, що 36- тисячний контингент НАТО в Афганістані "виснажений й має потребу в терміновій ротації".


"Афганська тема була піднята в четвер не випадково, - розповіло РБК daіly джерело в керівництві НАТО, що побажало залишитися невідомим. - У Брюселі хочуть нагадати деяким членам альянсу, що крім прав у них є й обов’язок". Тим часом поки ніяких рішень не прийнято: міністри тільки домовилися "вивчити питання" про вплив американської системи ПРО на рівень безпеки в Європі. У підсумковій доповіді, яка має бути підготовленою до лютого майбутнього року, повинні бути вивчені і російські пропозиції.


 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект