НОВИНИ

13.06.2007 | НАТО каже Росії, що їй треба вивести війська з інших країн. Від липня сир і масло подорожчають у всьому світі. (Огляд європейської преси)
Джерело - Українська служба Радіо Свобода

Європейська преса багато пише про російську зовнішню політику і намагання Москви посилити свої позиції на пострадянському просторі та у Східній Європі. Газети коментують останні заяви Росії щодо «гарячих сепаратистських регіонів». А британська преса розповідає про кризу молочної промисловості у світі.

Впливова «Вол Стріт Джорнел» пише у своєму європейському виданні, що «Росія намагається сама визначати рівень безпеки у Європі». Йдеться про те, що Владімір Путін і після саміту «Групи Восьми» у Німеччині продовжує спроби нав’язувати Європі московський варіант розстановки сил на континенті. Газета наводить чергову порцію «путінської» антизахідної критики на Петербурзькому бізнес-форумі, де російський президент висловив своє незадоволення діяльністю Міжнародного валютного фонду, Світового банку і СОТ.

Росіяни, як пише «Вол Стріт Джорнел», скликають віденську конференцію країн-учасниць Договору про звичайні озброєння у Європі, але самі не виконують обіцянок щодо виведення своїх же військ із Грузії і Молдови, уряди яких вже давно вимагають цього. Саме тому країни НАТО не ратифікували адаптований у 1999 році Договір про звичайні озброєння. Згадане видання вказує на те, що «небажання Росії виконувати вимоги НАТО ясно свідчить про її ставлення до сусідів і про те, як нервують Москву альянси, організовані Заходом, а також міжнародні організації».

«Вол Стріт Дожорнел» також відзначає, що азербайджанський радар, за свідченнями експертів, не може служити заміною елементів ПРО у Чехії та Польщі, які для протиракетної системи дуже необхідні.

Тим часом Лондонська «Дейлі Телеґраф» попереджає у вівторок, що «приблизно в липні ціни на сир і масло в британських супермаркетах повинні різко вирости». І додає, що «найімоірніше це стосуватиметься і супермаркетів всього світу», бо спостерігається глобальна криза в молочній галузі.

Газета інформує, що в Австралії і США серйозна засуха і це призвело до дефіциту сухого молока, яке є чи не головним складником у виробництві сиру та масла. Підсилить стрибок цін також різке зростання популярності західного сиру в Китаї. Ціни на сухе молоко, сир та масло нині неухильно зростають, попереджає «Дейлі Телеґраф».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект