НОВИНИ

18.06.2007 | Міністри закордонних справ ЄС узгоджують позиції напередодні самміту
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Тема майбутнього європейської конституції та самміту ЄС, на якому це питання обговорюватиметься, стала головною під час зустрічі в неділю канцлера Німеччини Анґели Меркель та прем'єр-міністра Люксембургу Жана-Клода Юнкера. Тим часом в Люксембурзі розпочалася зустріч міністрів закордонних справ ЄС, на якій розглядається теж саме питання. 

Ангела Меркель прибула до Люксембурга в рамках своєрідного турне Європою, під час якого вона намагається переконати європейських лідерів бути готовими до компромісу. У суботу Меркель вже зустрілася з главою польської держави, у неділю вранці - із чеським прем'єром.

 Ці переговори передують самміту ЄС, який відбудеться в кінці наступного тижня. Головною темою зустрічі буде європейська конституція, яку планують зменшити за обсягом та назвати “Угодою з реформування”. Уже виділено кілька пунктів, з яких між державами ЄС можуть виникнути суперечки. Це, зокрема, використання символів, таких як прапор та гімн, верховенство європейського законодавства над національним, особливості спільної зовнішньої політики та політики безпеки тощо.

Питання зміни принципів ухвалення рішень всередині ЄС, на якому наполягає Польща, до цього списку не увійшло. Водночас, експерти зазначають, що саме Варшава може спровокувати виникнення нової кризи Євросоюзу, якщо її пропозицію з запровадження нової формули голосування не буде затверджено.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект