НОВИНИ

13.06.2007 | Палестинський лікар: Усі стріляють у всіх
За матеріалами - BBCrussian.com, Газета.Ru, NEWSru.com

Кількість жертв чергового спалаху насильства в Газі вже обчислюється десятками. Бойовики руху ХАМАС у вівторок, 12 червня, взяли штурмом штаб-квартиру сил безпеки ФАТХ у місті Газа, а представники ФАТХ захопили будівлю телеканалу, підконтрольного Хамасу в Рамаллі.

З лікарні Шифа передають, щонайменше, про 20 загиблих за останні дві доби. Не менше 40 осіб отримали поранення. Серед жертв збройного конфлікту не тільки бойовики ФАТХ і ХАМАС, але і мирні громадяни - зокрема, жінки, діти і люди похилого віку. 

Сьогодні бойовиками ФАТХ було захоплено і страчено на вулиці 20-річного Умара ар-Рантісі, одного з польових командирів Брігада Ізаддіна аль-Касама, молодшого брата колишнього лідера ХАМАС Абд аль-Азіза ар-Рантісі, ліквідованого ізраїльськими військовими весною 2004 року.

Обстрілові з гранатометів піддалися резиденції прем’єр-міністра ПА Ісмаїла Ханійі та голови ПНА Махмуда Аббаса. Бойовики ФАТХ викрали заступника одного з міністрів, що представляють в уряді ХАМАС. Цієї години вони штурмують будинок високопоставленого лідера Брігада Ізаддіна аль-Касама.  

У свою чергу, бойовики ХАМАС напали на будинок одного з лідерів ФАТХ у Газі Хасана Абу Рабія, убили його 14-річного сина і трьох жінок, що знаходилися в будинку. 

Раніше співробітники служби безпеки голови палестинської автономії Махмуда Аббаса увірвалися до будівлі телеканалу, підконтрольного Хамасу в Рамаллі на Західному березі річки Іордан. 

Найближчим часом керівництво ФАТХ прийме рішення про участь руху в коаліційному уряді. 

Раніше ФАТХ наполягав: якщо ХАМАС не дасть гарантій повного врегулювання збройного міжфракційного конфлікту, ФАТХ вийде з уряду, а голова ПНА Махмуд Аббас оголосить про розпуск кабінету міністрів. 

Не виключено, що ФАТХ також відкличе своїх депутатів з парламенту Палестинської автономії. 

ХАМАС, у свою чергу, звинувачує ФАТХ у провокації громадянської війни та використанні ресурсів, що надаються "силами, ворожими палестинському народу". 

У цей час бойовики ФАТХ штурмують будинок високопоставленого лідера "Брігада Ізаддіна аль-Касама" (ХАМАС). 

Незадовго до цього апарат Аббаса, який представляє партію ФАТХ, що протистоїть ХАМАС, розповсюдив заяву, в якій проти ХАМАС висувалися звинувачення в змові з метою захоплення влади і розв’язуванні громадянської війни.  

"Вся інформація і всі факти вказують на угрупування, до якого відносяться лідери політичного і військового крила ХАМАС. Вони замислюють переворот проти законної влади в Палестині", говорилося в заяві.

Аббас заявив, що в прагненні "контролювати сектор Газа силою", лідери ХАМАС штовхають "батьківщину до агонії громадянської війни", і закликав усі сторони дотримувати домовленості про припинення вогню. 

"Я думаю, що ми знаходимося в Іраку, а не в Секторі Газа", повідомив  40-річний таксист.  "Снайпери вбивають людей, щодня відбувається бомбардування будинків і вбивство безневинних людей. Це справжня громадянська війна", додав таксист. 

"Всі стріляють у всіх", сказав один з палестинських лікарів. 

Із середини травня в ході боїв між ФАТХ і ХАМАС загинуло більше 70 осіб. 

Останнє за часом перемир’я було оголошене у зв’язку зі шкільними іспитами, які повинні здавати десятки тисяч учнів. 

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект