НОВИНИ

20.06.2007 | Європа вимагає від Росії припинити дискримінацію партнерів
Джерело - УНІАН

Європарламент вимагає від Росії ратифікувати Європейську енергетичну хартію.

Відповідне рішення депутати ухвалили вчора на засіданні у Страсбурзі, підтримавши проект доповіді Групи народних партій про економічні і торговельні відносини з Росією.

Доповідь підтримали більшість депутатів (голосування проводилося шляхом підняття рук).

У документі, зокрема, зазначається, що майбутня угода про партнерство і співпрацю з Росією, яка має замінити чинну угоду, дія якої завершується наприкінці 2007 року, має передбачати широке енергетичне партнерство з метою забезпечення безпеки постачання енергоносіїв до Європи.

Депутати зазначили, що припинення постачання газу до України на початку 2006 року та нафти на початку 2007 року серйозно ускладнили відносини Росія-ЄС. У зв’язку з цим депутати закликали Москву “чесно та недискримінаційно поводитися з усіма своїми партнерами”.

Відзначаючи готовність і відкритість країн ЄС до російських інвестицій, депутати Європарламенту висловили сумнів у такій самій відкритості Росії до інвестицій європейських компаній і, зокрема, в енергетичний сектор.

Депутати також наголосили на необхідності покращення судової гілки влади для кращого захисту об’єктів інтелектуальтної вартості та закликали ЄС знайти спільне з Росією рішення проблеми заборони імпорту польського м’яса.

Як повідомляв УНІАН, Росія відмовляється підписувати Європейську енергетичну хартію, яка, зокрема, передбачає вільний доступ до розвідки і видобування корисних копалин, а також до їхнього транспортування трубопроводами. Росія не бачить для себе переваг у підписанні хартії, оскільки вважає, що втратить більше, ніж виграє.

 

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект