ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

25.06.2007 | Лідери ЄС досягли згоди щодо нового Договору - "Договору реформування"
За матеріалами - EUobserver

Після переговорного марафону лідери ЄС нарешті досягли згоди щодо нового договору блоку та початку міжурядових переговорів з 23 липня.


Близько 5 годин ранку за місцевим часом, після цілого дня та ночі напружених дискусій, Ангела Меркель із тріумфом повідомила про досягнення угоди та про те, що Європа буде в змозі вийти із паузи "рефлексії", в якому перебувала два роки після відхилення проекту конституції.


Згідно плану, країни-члени використують наданий мандат для переговорів щодо нової угоди, які повинні закінчитися наприкінці року та ратифікована всіма країнами-членами до середини 2009 року - проведення наступних виборів до Європарламенту.


До цього часу ЄС отримає нового міністра закордонних справ - Високого Представника з питань зовнішньої та безпекової політики - та постійного президента. Це є дві найбільш знакові новації документу.


База для переговорів відображає ті політичні критерії, які лідери ЄС встановили для самих себе: вироблення документу, який буде відмінний від відхиленої конституції, але буде мати сутність початкового документу, що ратифікований 18 країнами. Також це повинен бути такий документ, який лідери будуть в змозі репрезентувати у себе вдома і щоб не виносити його на референдум.

Результат, який повний компромісів, можливостей для вільного використовування та спеціальних положень для визначених країн, не дає змоги характеризувати цей договір таким, що виграв серйозний іспит: термін "закони ЄС" не будуть вживатися, а будуть збережені старі назви - регуляції та директиви; флаг, гімн, гасло та назва "конституція" також не будуть присутні в тексті.


"Можливо, це не виглядає як чудова лірика, яку ми схвалили, але це ефективна проза і як результат "Договір реформування", - сказав президент Комісії Баррозу.

Копроміс щодо системи голосування


Найбільш суперечливим питанням стало питання щодо зміни системи голосування в ЄС. В кінці кінців, після погроз розпочати Міжурядову конферецнію без Польщі, була досягнута угода зберегти дію Ніцької системи голосування до 2014 року.


На протязі 2014-2017 років розпочне дію перехідна фаза, що буде базуватися на формулі "55 відсотків країн та 65 відсотків населення". Але, нині діяюча система за правилами "Ніцци" можуть бути застосована за необхідності. Після 2017 року буде діяти виключно нова система. Також з 2014 року буде діяти нова система, яка надасть можливість відтерміновувати введення в дію ухвалених рішень.


"Виграв той у цій ситуації, хто має більш міцні нерви", сказав польський президент Ле Качінький.

В свою чергу, Велика Британія виграла питання щодо сфери впливу на зовнішню політику, буде мати вільний вибір щодо участі в сферах юстиції та поліції, а також Хартії прав людини.


Нідерланди отримали можливість більш серйозного впливу національних парламентів на законодавчий процес ЄС, а також більш жорсткі критерії вступу. Чехія виборола більш чіткий розподіл компетенції між ЄС та країнами-членами.

Лідери ЄС повернулися додому для донесення результатів самміту, а наступного місяця розпочнуться міжурядові переговори в рамках нової Міжурядової конференції ЄС.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект