НОВИНИ

01.06.2007 | Колишня розвідниця подала в суд на ЦРУ
За матеріалами - Korespondent

У четвер, 31 травня, колишня співробітниця ЦРУ Валері Плейм подала в суд на своїх нещодавніх роботодавців.

Колишня розвідниця подала в суд на ЦРУ

Приводом для появи позову стала заборона розвідувального відомства на публікацію мемуарів Плейм. ЦРУ вважає секретною частину інформації, яку використала Плейм при написанні книги спогадів, однак колишня розвідниця і її видавець, компанія Sіmon and Schuster, мають намір за допомогою суду змінити рішення керівництва спецслужби.

"Виконавча гілка американського уряду в порушення конституції перешкоджає публікації книги мемуарів пані Уілсон (Плейм) Чесна гра, намагаючись засекретити громадсько-важливу інформацію", - говориться в заяві Sіmon and Schuster.

Справжній рід занять секретного агента ЦРУ Валері Плейм був розкритий в американській пресі в результаті навмисно влаштованого витоку інформації. Ініціатори акції хотіли через Плейм покарати її чоловіка, дипломата Джозефа Уілсона, який обвинуватив адміністрацію Джорджа Буша у фальсифікації розвідданих для обґрунтування необхідності війни в Іраку.

Розкриття Плейм викликало в США грандіозний політичний скандал, у результаті якого потрапив під суд Льюіс "Скутер" Лібі, колишній помічника віце-президента США Річарда Чейні. Його було визнано винним у лжесвідченні, перешкоджання правосуддю і брехні федеральним чиновникам при розслідуванні справи про розсекречення Плейм.

За американськими законами "Скутер", вирок у справі може бути оголошений 5 червня 2007 року, і він може одержати до 25 років в’язниці. Однак деякі спостерігачі думають, що остаточний вердикт суду буде менш суворим.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект