НОВИНИ

18.06.2007 | Опір Варшави обіцяє бурхливий самміт
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Тема нинішнього огляду преси - дебати щодо майбутньої єдиної європейської конституції. Канцлер Німеччини Ангела Меркель на самміті ЄС 21-22 червня прагне будь-що досягти компромісу щодо спрощеного варіанту цього документу. Наприкінці минулого тижня вона провела низку переговорів щодо конституції з керівництвом кількох європейських країн. Меркель зустрілася й з президентом Польщі. Фінська газета TURUN SANOMAT, зокрема, пише:

Найбільшими противниками конституції ЄС є не Франція чи Нідерланди, котрі відхилили початковий проект на своїх референдумах. І навіть не Великобританія, яка традиційно тримається дещо осторонь. Найбільшим порушником європейського спокою є Польща, котра не хоче погоджуватися із запропонованою Німеччиною новою процедурою ухвалення рішень, що надає великим країнам ЄС значно більше впливу. Схоже, Варшава ще досі не збагнула, що Європейський Союз базується на принципах солідарності її членів. При цьому Польща могла б сама отримати від цього зиск, приміром, у суперечці довкола експорту польського м’яса до Росії, - вважає TURUN SANOMAT.

Словенська газета DELO висловлює таку думку:

Німецький уряд вживає нині усіх можливих заходів, щоб знайти вихід із кризової ситуації. Між тим стало зрозуміло, що спільнота мусить відійти від „чистої науки” щодо конституції ЄС. Слід очікувати, що Євросоюз тепер швидше за все вдасться до вже випробуваних засобів, як, наприклад, проста домовленість. Адже в Німеччини теж немає чарівної палички, щоб умить виправити складну ситуацію, котра виникла після провалу конституційних референдумів у Франції та Нідерландах, - зауважує DELO.

Французька газета LE MONDE, незважаючи ні на що, вбачає шанси для компромісу:

Час для запропонованого Ніколя Саркозі спрощеного тексту єдиної європейської конституції сприятливий. Німецький канцлер Ангела Меркель хоче завершити своє головування в ЄС з позитивними результатами. Також французький президент хоче показати, що він може дати поштовх рухові в напрямку ЄС. Водночас британський прем’єр Тоні Блер, для якого самміт цього тижня буде останнім, є більш проєвропейським, аніж його наступник Гордон Браун. Тож, слід будь-що саме на цьому саміті знайти компроміс у питанні єдиної європейської конституції. Інакше переговори про це затягнуться на невизначений час, - побоюється LE MONDE.

Іспанська газета IDEAL припускає, що німецькому урядові в його намаганнях якнайшвидше досягти компромісу щодо конституції ЄС ідеться не стільки про інтереси спільноти, скільки про свої власні:

Процедура голосування в Раді ЄС за принципом так званої подвійної більшості є на руку Німеччині та іншим великим членам спільноти. Не лише для Іспанії принцип подвійної більшості є невигідним. Також Польща стає поперек цього. Опір Варшави щодо спрощеного варіанту конституції ЄС обіцяє бурхливий самміт, підсумками якого в ліпшому випадку стануть домовленості про нові переговори, - прогнозує IDEAL.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект