НОВИНИ

22.06.2007 | ЦРУ відкрило доступ до своїх архівів
За матеріалами - Вести, Korespondent

Центральне розвідувальне управління США вирішило розсекретити свої архіви. Опубліковано буде лише їх частину, де містяться дані про діяльність спецслужб у період з 50-их по 70- ті роки.

 

ЦРУ відкрило доступ до своїх архівів

Найбільший інтерес представляє 693- сторінкове досьє, підготовлене в 1973 році за розпорядженням Джеймса Шлезінгера, який очолював тоді ЦРУ. У цьому документі зібрано матеріали про Уотергейт- найбільший в новітній історії США політичний скандал, коли з’ясувалося, що колишні агенти ЦРУ за розпорядженням президента Річарда Ніксона встановили  прослуховуючи апаратуру у штаб-квартирі політичних супротивників глави Білого дому.

Документи, які майже 25 років мали гриф "абсолютно секретно", розкривають деталі, розроблених ЦРУ планів замахів на політиків і суспільних діячів, як у США, так і за кордоном. Також документи розповідають про переслідування й незаконне прослуховування американських журналістів і активістів антивоєнного руху.

Керівництво ЦРУ довгий час ігнорувало вимоги відкрити доступ до цього досьє, мотивуючи свої дії тим, що його матеріали містять розвіданні, які представляють державну таємницю. Дотепер  з 693- сторінкового досьє були розсекречені не більше декількох десятків сторінок.

Глава Центрального розвідувального управління США Майкл Хейден, коментуючи в четвер рішення про розсекречення архівних документів, підкреслив, що це "перший подібний крок на шляху реалізації концепції відкритості агентства, проголошеної в 1998 році".

Починаючи з 25 червня всі матеріали будуть доступні на офіційному сайті управління.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект