НОВИНИ

11.06.2007 | ЄС має намір створити єдину візову базу
За матеріалами - РБК-Украина

Європейський парламент схвалив проект створення єдиної візової бази даних для країн, що входять у зону Шенгенської угоди. Створення єдиної бази даних спрямоване на те, щоб усунути можливості шахрайства під час одержання віз і підвищити рівень захисту європейських держав від терористичної загрози.

Європейська база даних стане найбільшою з подібних систем у світі. Вона буде містити в собі більше 70 млн. зразків відбитків пальців, а також докладну інформацію про осіб, що одержали дозвіл на в’їзд до ЄС.

У цій же базі будуть міститися всі дані про видачу, продовження й анулювання віз. У разі потреби інформація може надаватися правоохоронним органам.

Не виключено, що прийняття цієї ініціативи пов’язане з майбутнім у січні 2008 р. приєднанням до Шенгенської угоди ще 10 країн.

Наразі до зони Шенгенської угоди входять 15 держав. З 1 червня набуває сили угода між Росією і ЄС про спрощений візовий режим, підписана в травні минулого року в Сочі під час саміту Росія-ЄС.

Зараз здавати відбитки пальців необхідно лише при одержанні американської візи, однак між ЄС і США існує угода з обміну інформацією про пасажирів, термін якої минає 1 липня. За даною згодою інформація про пасажирів може зберігатися від 3,5 до 8 років, однак зараз США наполягають на збільшенні цього терміну. До загальної бази даних європейські авіакомпанії поставляють зведення про кожного клієнта, включаючи його адресу і номери кредитних карток.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект