НОВИНИ

15.06.2007 | Гриценко: НАТО до виборів у гості не приїде
Джерело - Українська служба ВВС

У четвер у Брюсселі відбулося засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони.

 

Анатолій Гриценко. Фото Укрінформ

Його результати: сторони задоволені прогресом, зробленим Києвом після підписання хартії про особливе партнерство, яка була підписана 10 років тому у Мадриді.

Станом на той час уже було відомо, що Північно-Атлантична Рада в Україну в липні на святкування ювілею хартії не приїде.

Бі-Бі-Сі запитала у пана Гриценка, чи це вже остаточне рішення.

Анатолій Гриценко: Воно офіційно не повідомлено, але це вже рішення. Воно розумне, якби я був на стороні НАТО, я б прийняв таке ж саме рішення, тому що вони хочуть дочекатися виборів, у них це практика, яка не є специфічною для України, і дуже багато заходів такого характеру не проводяться в будь-якій країні в період виборчої кампанії, в яку зараз вступає Україна. І з точки зору можливого впливу чи різної оцінки політичних сил цього заходу, і з точки зору того, що треба уже працювати з тими людьми, які вповноважені приймати рішення, включаючи парламент, а не які, власне, вступають у виборчу кампанію.

Бі-Бі-Сі: Наскільки якісно може змінитися ситуація після виборів, я маю на увазі розклад політичних сил з тим, щоб Україна таки наблизилася до НАТО?

Анатолій Гриценко: Не впевнений, що якісно зміниться. Хоча вже назріває критична маса розуміння, що “дальше так жить нельзя”, як у відомому фільмі Говорухіна. Дальше так жить нельзя! Це вже побачили. Не можна жити при такій судовій системі, коли на кожен печерський є мукачевський суд. Не можна жити при такій прокуратурі, коли кожний день може помінятися все. Не можна жити при закритих сферах для контролю в багатьох секторах. Не можна жити в ситуації, коли отак от одноосібним рішенням можуть бути зіткнуті в бойових стойках силові структури і т. д. До цього вже доходять. Якщо зроблять наступний крок – зрозуміють, що треба уряд формувати, так само як і ЦВК, так само як і прокуратуру, так само як і суд, не за політичними квотами, а за професіоналами, і формувать уряд технократів, людей з державним рівнем мислення, відповідальності, бачення і менеджерських якостей, незалежно від того, він представлений в парламенті, чи не представлений в парламенті – тоді буде прорив. Якщо цього не зрозуміють зараз, то значить зрозуміють через рік чи через два, тільки тоді буде прорив.

Бі-Бі-Сі: Повертаючись до виборів, наскільки відповідає дійсності інформація, що ви входите в першу п’ятірку списку “Нашої України” під номером три? Чи братимете ви активну участь в передвиборчій кампанії, і чи підете ви у відпустку з посади міністра оборони?

Анатолій Гриценко: Перше – я дав згоду на те, щоб увійти до першої п’ятірки. Конкретні місця ще не визначались. Очевидно, вони будуть остаточно визначатися вже на об’єднаному з’їзді блоку, коли він буде утворюватися, згідно з прередвиборним виборчим розкладом, який затверджується ЦВК десь у серпні місяці. Зараз це все або чиїсь думки, або чиїсь провокації. Хтось хоче себе бачить першим, хтось хоче бачить себе третім чи п’ятнадцятим – це з категорії ірраціонального. Але я підтверджую, що дав згоду не те, щоб бути в першій п’ятірці. Друге – я не збираюсь брати відпустку на період виборчої кампанії, я буду працювати міністром, так, як я і працюю. У мене буде планова відпустка для відпочинку, щоб далі працювать. Я не буду вести активну роботу, їздити по містах і селах, виступати з трибун тощо. У мене є зараз відповідальний період підготовки найважливіших навчань – 2007, підготовки бюджету 2008 року, контролю виконання планів бойової підготовки, це самий жаркий період в плані будівництва житла, то я буду займаться своєю плановою діяльністю. Я не виключаю, що, можливо, останній тиждень, якщо це буде треба, виходячи з виборчої кампанії, я можу взяти десь на кілька днів відпустку для того, щоб якісь речі зробить публічно.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект