ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

19.06.2007 | ЄС вітає вибори в Україні візовою угодою
Джерело - Українська служба ВВС

Комісар Європейського Союзу з питань зовнішніх відносин та європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер сподівається, що дострокові парламентські вибори в Україні будуть чесними, а ЄС зможе за ними спостерігати:

«Ми сподіваємось, що вибори відбудуться, що буде можливість нам надіслати спостерігачів і що вибори будуть чесними і вільними».

Про це вона заявила на прес-конференції в Люксембурзі після завершення засідання Ради з питань співробітництва між Україною та ЄС.

Комісар ЄС також висловила задоволення процесом переговорів України та Євросоюзу щодо нової посиленої угоди.

 Це надасть шанс українським громадянам бути більш мобільними і відвідувати Євросоюз у дешевший, швидший і кращий спосіб. І це стосується певних верств населення - студентів, науковців, підприємців, дипломатів. Ми сподіваємося, що це пожвавить обмін між народами і посилить контакти між людьми.
 
Беніта Ферреро-Вальднер

Спрощений візовий режим

Україна та Європейський Союз уклали угоду про спрощення візового режиму для українських громадян по завершенні засідання Ради з питань співробітництва між Україною та ЄС, яке відбулося у Люксембурзі.

Комісар ЄС з питань зовнішніх відносин і політики сусідства Беніта Ферро-Вальднер наголосила на важливості цієї події:

"Гадаю, що ця угода про спрощення візового режиму і реадмісію є, звичайно ж, дуже важливою. Чому? Та тому що це надасть шанс українським громадянам бути більш мобільними і відвідувати Євросоюз у дешевший, швидший і кращий спосіб. І це стосується певних верств населення - студентів, науковців, підприємців, дипломатів. Ми сподіваємося, що це пожвавить обмін між народами і посилить контакти між людьми. У той сам час, з підписанням угоди про реадмісію ми отримали гарантію того, що не буде нелегальної міграції. Відтак вважаю сьогоднішній день надто важливим для відносин Євросоюзу та України".

У документі обумовлена фіксована ціна візового збору - 35 євро. Крім того, передбачено надання безкоштовних віз певним категоріям громадян - зокрема, йдеться про близьких родичів, учнів, студентів, а також вчителів, які їх супроводжують, інвалідів тощо.

Угода не стосуватиметься Британії, Ірландії та Данії.

Міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк сподівається, що угоди між Україною та Європейським Союзом про спрощення візового режиму та реадмісію будуть ратифіковані у листопаді.

Новий етап відносин з ЄС

Промовляючи у Люксембурзі, прем’єр-міністр Віктор Янукович заявив про безальтернативність європейського курсу України.

В той сам час, пан Янукович наголосив на необхідності прагматичного підходу до перспектив європейської інтеграції.

Україна, за його словами, має спочатку здійснити відповідні реформи і наблизитись до європейських стандартів. У той сам час, зазначив він, реформи відбуваються і всередині Євросоюзу

Прем’єр-міністр України Віктор Янукович заявив, що Україна розпочинає новий етап відносин з Європейським Союзом, і готує нову 10-річну угоду.

Про це Віктор Янукович повідомив на спільній прес-конференції з Прем’єр-міністром Люксембургу Жан-Клодом Юнкером.

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект