НОВИНИ

04.06.2007 | Глава Пентагону радий за Афганістан
За матеріалами - РБК

Міністр оборони США Роберт Гейтс позитивно оцінив розвиток подій в Афганістані.

 
Глава Пентагону радий за Афганістан
Reuters
Роберт Гейтс позитивно оцінив розвиток подій в Афганістані

"Я вважаю, що в цей час все повільно рухається в правильному напрямку", - зазначив він в інтерв’ю репортерам у Кабулі, куди він прибув 3 червня.

У ході свого візиту він планує зустрітися з вищим військовим керівництвом Афганістану і політичними діячами країни. Як повідомив Гейтс, під час переговорів він має намір обговорити подальшу стратегію в боротьбі проти бойовиків руху Талібан.

Це вже другий візит Гейтса в Афганістан як  міністра оборони США, перший відбувся в грудні 2006 року. В Афганістані дислоковано більше 24 тис. американських військовослужбовців.

Раніше Гейтс заявляв, що США не залишать територію Афганістану, поки не здобудуть перемогу над екстремістами. За словами міністра, Америка ніколи не повторить своєї помилки іне дозволить більше екстремістам захопити владу в Афганістані.

За словами глави Пентагона, США отримали уроки з історії 80-их і 90-их років минулого століття, коли їх бездіяльність і підтримка афганських екстремістів у боротьбі проти СРСР призвели до "хаосу в Афганістані" після виводу радянських військ. "США заплатили за це 11- им вересня. Ми більше не повторимо своєї помилки і не покинемо Афганістан, поки не здобудемо перемогу над екстремістами".

Нагадаємо, після терактів 11 вересня 2001 року президент США Джордж Буш оголосив війну тероризму. Першим етапом широкомасштабної антитерористичної кампанії стало ініційоване США введення коаліційних військ в Афганістан у жовтні 2001р. і повалення режиму руху Талібан, який  правив у країні, і який США обвинувачували в приховуванні верхівки Аль-Каіди.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект