НОВИНИ

04.06.2007 | ЄС відновлює переговори зі Сербією про стабілізацію та асоціацію
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Євросоюз відновить переговори із Сербією про стабілізацію та приєднання – після візиту головного прокурора Гаазького трибуналу Карли дель Понте у Сербію. Про це повідомив єврокомісар з питань розширення ЄС Олі Рен після того, як зустрівся у п’ятницю в Берліні із президентом Сербії Борисом Тадичем та Ангелою Меркель – канцлером Німеччини, яка головує в Євросоюзі.

Президент Сербії Борис Тадич та канцлер Німеччини Ангела Меркель під час спільної прес-коференції у Берліні, 1 червня 2007 р.
(epa)

Гарну вістку для Сербії єврокомісар з питань розширення ЄС Олі Рен оприлюднив у Берліні, куди прибув без попередження на зустріч сербського президента Бориса Тадича та німецького канцлера Ангели Меркель. Ці чільники якраз обговорювали двостороннє співробітництво та питання щодо майбутнього статусу Косова.

Після зустрічі єврокомісар звернувся до журналістів та заявив, що ЄС готова відновити переговори із Сербією. Переговори були розпочаті ще 2005 року, проте через недостатнє співробітництво цієї країни з Гаазьким трибуналом їх припинили на початку травня минулого року.

Згідно з оцінкою Єврокомісії, Сербія, після кількох акцій арештів гаазьких обвинувачених, показала повну готовність співпрацювати з трибуналом у Гаазі.

Олі Рен: «На підставі дуже ретельних та об’ємних оцінок, ЄС зможе відновити переговори про стабілізацію та  із Сербією. Ми визначимо дату перших переговорів після повернення головного прокурора Гаазького трибуналу пані Карли дель Понте з Белграда, у світлі даних з її візиту».

Офіційний Белград налаштований оптимістично

Вістка з ЄС була позитивно сприйнята президентом Сербії Борисом Тадичем: «Я сьогодні перебуваю у Берліні з наміром переконати моїх європейських колег, що треба чим швидше продовжити переговори про стабілізацію та щодо приєднання Сербії до ЄС. Сербія за останніх кілька днів подала достатньо доказів про готовність співпрацювати з Гаазьким трибуналом».

Головний прокурор Трибуналу ООН у справах воєнних злочинів на території колишньої Югославії Карла дель Понте збирається до Сербії у понеділок. Від переговорів, які під час візиту в Белграді вона вестиме з найвищими сербськими державними посадовцями, залежатиме її звіт. У середині червня дель Понте має подати цей звіт до Ради Безпеки ООН.

Єврокомісар з питань розширення ЄС Олі Рен очікує позитивних результатів: «Я вірю, що сербський уряд використає цей візит, продовжить здійснювати серйозний та значний прогрес, щоб досягти повного співробітництва із трибуналом».

У Белграді також сподіваються, що візит Карли дель Понте буде позитивним і що довіра між Трибуналом ООН та новим урядом Сербії врешті встановиться.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект