НОВИНИ

04.06.2007 | Іран: американська ПРО в Європі – жарт року
За матеріалами - УНІАН, РІА Новости

Заява США про те, що елементи протиракетної оборони (ПРО) в Європі є захистом від можливого ракетного нападу з боку Тегерана, не можна сприймати серйозно, заявив в неділю секретар Вищої ради національної безпеки Ірану Алі Ларіджані.

"В даний час американці багато говорять про ці свої жарти... Розміщення протиракетної системи США в Європі для протидії іранським ракетам - це жарт року", - сказав Ларіджані іранському офіційному інформагентству ІРНА.

"Радіус дії ракет Ірану взагалі не досягає Європи, і сумнівно, що вони (американці) цього не знають", - додав секретар ВРНБ.

За його словами, Європа є для Тегерана крупним торговим партнером, а США заявами про розміщення елементів своїй ПРО в Східній Європі переслідують інші цілі.

"Заяви американців є пропагандою, якою вони хочуть відвернути громадську думку від своїх дійсних цілей і практичних дій", - відзначив Ларіджані.

Нагадаємо, що плани США припускають розміщення десяти ракет-перехоплювачів на території Польщі, та радарів системи ПРО – у Чехії. Як стверджують американці, вони роблять це для захисту від можливого ракетного нападу з боку держав так званої "осі зла". До цих держав Вашингтон зараховує, зокрема, Північну Корею і Іран.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект