НОВИНИ

15.06.2007 | Гриценко теж готовий стрибнути під "парасольку"
За матеріалами - Української правди

Міністр оборони Анатолій Гриценко вважає, що Україна могла б узяти участь у створенні спільної європейської системи протиракетної оборони, якби це питання стояло на порядку денному.

Таку думку він озвучив під час зустрічі з українськими журналістами після завершення засідання Комісії Україна-НАТО в Брюселі, повідомляє Ліга з посиланням на прес-служби Міноборони.

"Якщо Європа доросте до того, щоб об'єднати всі системи в одну, і створити одну спільну "парасольку", думаю, що український уряд зробить крок назустріч", - заявив Гриценко.

Останні події
 
Ющенко звинувачує Януковича у підтримці "повзучого захоплення"
Піскун обізвав Ющенка ляльководом і захоплюватиме ГПУ 25 разів
Азаров традиційно перевів "стрілки" на Тимошенко. Тепер через хліб
 

Він також висловив думку, що якби українська система протиракетної оборони зафіксувала який-небудь неоголошений запуск ракет, спрямованих на дружні держави, то відразу б передала таку інформацію, щоб уникнути загибелі людей.

Говорячи про нинішню ситуацію, що виникла в зв'язку із намірами США розмістити елементи своєї ПРО в Європі, міністр оборони сказав, що "на сьогодні це питання ще не перейшло в практичну площину, і рано давати офіційні оцінки, як з боку військового відомства, так і з боку України в цілому".

У той же час, Гриценко висловив жаль з приводу того, що під час підготовки цього рішення не були проведені необхідні консультації як для країн, де передбачається розмістити елементи ПРО, так і для сусідніх держав.

Також міністр зазначив, що на сьогодні Україна має досить інформації про розміщення елементів системи ПРО в Європі й останню інформацію оборонне відомство України отримало два дні назад і вивчає її.

"У випадку ухвалення рішення про розміщення елементів ПРО в Європі, це рішення має не роз'єднувати Європу, а навпаки - підсилювати довіру в ЄС і в сусідніх країнах, у тому числі в Україні й у Росії", - підкреслив Гриценко.

Як відомо, у даний час США пропонують Польщі та Чехії розмістити на території цих країн елементи американської протиракетної оборони.

У Чехії планується розмістити радари ПРО, у Польщі - ракети-перехоплювачі. Проти такого кроку виступає Росія.

Вашингтон затверджує, що створює систему ПРО для захисту від передбачуваного ракетного нападу з боку держав так званої "вісі зла", до яких США зараховує, зокрема, Північну Корею й Іран.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект