НОВИНИ

19.06.2007 | США знімають усі санкції з Палестини
За матеріалами - Інтерфакс, РИА Новости

Адміністрація Джорджа Буша повністю відновить допомогу Палестині та нормальні контакти між урядами, заявила Держсекретар США Кондоліза Райс.

 
США знімають усі санкції з Палестини

"У президенті Аббасі та його прем’єр-міністрі ми бачимо палестинських лідерів, що будуть йти відповідальним курсом, і ми будемо підтримувати цей курс",- заявила Райс 18 червня, виступаючи в держдепартаменті США.

"У першу чергу їм потрібно сформувати уряд і їм потрібні ресурси для цього уряду", - підкреслила Держсекретар, за словами якої США мають намір сприяти в цьому новому урядові Аббаса.

"Ми маємо намір зняти наші фінансові обмеження з палестинського уряду, котрий погодився з попередніми домовленостями, укладеними з Ізраїлем, і відкинув шлях насильства",  - заявила Райс, додавши, що адміністрація Буша "дозволить американським фінансовим інститутам відновити нормальні економічні та комерційні зв’язки з палестинським урядом".

Ембарго США стосовно ПНА було введено на початку 2006 року, коли до влади на палестинських територіях прийшов уряд, очолюване угрупованням ХАМАС, котра визнана в США терористичною організацією.

У понеділок, 18 червня, про поновлення прямої економічної допомоги ПНА оголосив ЄС.

Ці кроки зв’язані з діями голови ПНА Махмуда Аббаса, котрий усунув від влади прем’єра Ісмаіла Ханії, представника угруповання Хамас.

14 червня Аббас оголосив про розпуск парламенту, відправивши у відставку прем’єр-міністра Ісмаіла Ханію, а також увів режим надзвичайного стану в регіоні.

15 червня Аббас призначив Салама Файяда новим прем’єр-міністром. Новий прем’єр вважається поміркованим політиком з гарними зв’язками з західними країнами.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2021. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект