НОВИНИ

21.06.2007 | Америка направила до берегів Ірану третій за рахунком авіаносець
Джерело - Korespondent

Сьогодні, 21 червня, американське командування направило до берегів Ірану вже третю ударну групу на чолі з найбільшим авіаносцем ВМС США - Ентерпрайз.

 
Америка направила до берегів Ірану третій за рахунком авіаносець

Повідомляється, що супровід авіаносця складається з ракетних есмінців Арлей Берк, Стаут, Форест Шерман  і Джеймс Вільямс, а також крейсера УРО Гетисберг, атомного підводного човна Філадельфія й корабля забезпечення.

На авіаносці знаходиться авіакрило CVW 1, пілоти якого брали безпосередню участь у декількох бойових операціях. На озброєнні льотчиків - винищувачі F/Q-18 Super Hornet, а також літаки далекого радіолокаційного виявлення E-2C Hawkeye, бомбардувальники S-3B Vіkіng і транспортні літаки C-2A Greyhound.

Ударна група на чолі з USS Enterprіse приєднається до груп на чолі з авіаносцями Стеніс і Німіц, які вже перебувають у регіоні Перської затоки і Аравійського моря.

Оглядачі вважають, що нарощування сил на Близькому Сході пояснюється необхідністю протидіяти можливій дестабілізації регіону після недавніх подій у секторі Газа, де до влади прийшли радикальні ісламісти.

Повідомляється, що Пентагон розглядає можливість розгортання в Червоному морі ще одного - уже четвертого за рахунком ударного авіаносного угруповання.

Воно буде гарантувати безпеку судноплавства в Червоному морі, Суецькому каналі й східному Середземномор’ї.

Нагадаємо, що позавчора Росія приступила до реалізації контракту на поставку п’яти винищувачів- перехоплювачів МиГ -31Е в Сирію, підписаного Рособоронекспортом цього року . У виграші від подібної угоди може опинитися й Іран, який, відповідно до  ірано-сірійського договору про спільну оборону, фінансує придбання зброї Дамаском.

На думку західних експертів, Сирія здобуває озброєння не для себе або не тільки для себе. Експерти вважають, що основним спонсором угоди є Іран, оплачуючи посередницькі послуги Сирії. Офіційних підтверджень описаної угоди дотепер  немає.

Розмови про те, що США можуть почати воєнну операцію проти Ірану, тривають вже не перший рік, однак Вашингтон незмінно спростовує цю інформацію на офіційному рівні.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект