НОВИНИ

05.06.2007 | Буш запевняє Путіна не побоюватися протиракетної оборони і закликає Росію приєднатися до створення цієї системи
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Про це президент США Джордж Буш заявив у вівторок в Празі після зустрічі з президентом Чеської республіки Вацлавом Клаусом та прем’єром Міреком Тополанком.

 
Bush_Klaus_05.06.07

Буш запевнив лідерів Чехії, що він обговорить питання протиракетної оборони з президентом Росії Владіміром Путіним в рамках саміту "Групи восьми" та під час візиту російського лідера до США:

"Моїм посланням Владіміру, я називаю його Владіміром (уточнив Буш), ти не повинен боятися системи протиракетної оборони. Зрештою, чому радше не співпрацюєш з нами над системою ракетної оброни", заявив президент США на прес-конференції у Празі.

Наміри США розмістити в Європі елементи ПРО викликають різку критику з боку Москви. Президент Росії Владімір Путін заявив про готовність перенацілити російські ракети на Європу.

Безпека Європи невіддільна від безпеки Сполучених Штатів, заявила напередодні держсекретар США Кондоліза Райс, коментуючи заяву президента Росії.

За її словами, попередження Владіміра Путіна про те, що Росії, можливо, доведеться включити об’єкти американської системи ПРО в Європі до списку потенційних цілей, нікому не підуть на користь.

Свій жаль у зв’язку з заявою Путіна висловив союз НАТО. Представник союзу Джеймс Аппатурай зазначив, що єдина країна, яка спекулює питанням про перенацілення ракет на Європу, це Росія.

Правоцентристські сили в чеському уряді підтримують розташування в країні американського радара як частини системи ПРО у Європі. Міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберґ в інтерв’ю лондонській «Файнаншел Таймз» у понеділок заявив, що чеський уряд бачить в американських базах у Європі спосіб закріпити зближення Центральної Європи з Західною Європою і США.

А керівник чеського уряду Мірек Тополанек попередив, що «європейська цивілізація може закінчитися, якщо не матиме бажання себе захистити».

Посол США в НАТО Вікторія Нуланд, яка прибула до Праги, щоб готувати візит Джорджа Буша, повторила в інтерв’ю Радіо Свобода, що система в Чехії і Польщі піде на користь не лише самим США, але й їхнім союзникам у Європі, і планується вона проти ракет далекої дії з Ірану, які той може мати вже до 2015 року.

Президент США Буш також виступить у вівторок у Празі на конференції, присвяченій проблемам безпеки і демократії в Європі. На сьогодні запланована і зустріч з лідером опозиції Ïржім Пароубком.

Це другий візит президента Джорджа Буша до Чеської республіки.

Відтак із Праги розпочинається тижневе турне Джорджа Буша до низки країн Європи. У вівторок він вирушає до Німеччини на саміт Групи Восьми.

Понад тисячу осіб протестували напередодні в понеділок у Празі проти приїзду до Чехії Президента США і проти планів розташувати в країні радар американської ПРО.

До демонстрантів приєдналась і сотня учасників іншого протесту, який коротко провели перед посольством США комуністи.

Акція протесту відбулася спокійно. Після її закінчення близько ста анархістів намагалися прорватися до перекритої зони навколо резиденції Президента Чехії, але поліція відкинула їх. Пізніше цю ж групу анархістів поліція не допустила до резиденції посла США в Празі.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект