ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

04.06.2007 | The Tіmes: Путін воскрешає примару ядерної війни в Європі
За матеріалами - The Tіmes, Korespondent.net

Президент Путін попередив США, що розгортання нової протиракетної системи в Східній Європі змусить Росію направити свої ракети на європейські цілі й може призвести до ядерної війни.

 

В ексклюзивному інтерв’ю The Tіmes російський лідер сказав: "І  це очевидно, що якщо частина стратегічного ядерного потенціалу Сполучених Штатів опиниться в Європі і буде нам загрожувати, то ми змушені будемо вжити відповідних  заходів".

"Система протиракетної оборони з однієї сторони і відсутність такої з іншої сторони підвищує можливість розв’язання ядерного конфлікту".

Росія стурбована планами США розгорнути оборонну мережу в Східній Європі для збивання ракет, які, як вони побоюються, може в майбутньому запустити Іран.

Путін скептично висловився з цього приводу, заявивши, що "таких ракет немає. Немає в Ірану ракет з дальністю 5-8 тисяч кілометрів". США наполягають, сказав він, що оборонна система "спрямована на захист від того, чого не існує. Вам не здається, що це як мінімум смішно? Але було б смішно, якби  не було так сумно".

Він припустив, що справжнім мотивом Сполучених Штатів могло бути бажання спровокувати Росію на здійснення кроків у відповідь і " не допустити подальшого зближення Росії з Європою".

Суворе попередження Путіна пролунало всього за декілька днів до початку саміту восьми найбільш індустріально розвинених країн.

Його безкомпромісна позиція з приводу  американського протиракетного щита, Косово, Іраку і щодо  кліматичних змін частково пояснюється провалом саміту Росія- ЄС минулого місяця.

Путін тепло висловився про "сердечний прийом", наданий йому Тоні Блером, і відгукнувся про Гордона Брауна як "класного фахівця". Але він не залишив місця компромісу в питанні, поставленому Британією, про екстрадицію Андрія Лугового, колишнього офіцера розвідки, обвинувачуваного в вбивстві колишнього агента- дисидента Олександра Литвиненка за допомогою радіоактивного отруєння в Лондоні.

"З якої сторони не подивися на проблему - тільки одна дурість, - сказав він з приводу запиту про екстрадицію. - Я не бачу ні однієї позитивної складової з того, що було зроблено. (...) з усіх боків одна дурість".

Російські правоохоронні органи розслідують справу, і якщо буде зібрано досить матеріалів, "ці матеріали, безумовно, будуть передані в суд", сказав він. Теоретично, додав він, є можливі умови, при яких Росія могла б погодитися на екстрадицію, але "для цього потрібно змінити Конституцію".

Але британська сторона не представила підстави для такого рішучого кроку, сказав він. Якщо керівники британських правоохоронних органів "не знали, що по Конституції Росії заборонена видача російських громадян в іноземні держави, то, звичайно, під питання ставиться рівень їх компетенції" і "їх місце в парламенті або в газеті", тому що запит - "це просто піар, політичний крок".

Путін наполягав, що він хоче "співробітництва, а не конфронтації", раз у раз обвинувачуючи Сполучені Штати в незговірливості. Але з всіх можливих розбіжностей саміту "великої вісімки", який починається в середу в Німеччині, саме його застереження про відповідну реакцію Росії на американські плани ПРО можуть викликати найбільші тертя.

Він  закликав " американських партнерів переглянути своє рішення", попередивши, що "ми знімаємо з себе відповідальність за наші відповідні кроки, тому що не ми є ініціаторами безумовно назріваючої нової гонки озброєнь у Європі".

Він додав: "Ми побудуємо системи подолання цієї системи протиракетної оборони... А які це будуть засоби для поразки тих об’єктів, які являють потенційну загрозу для Російської Федерації, це вже справа техніки:  чи балістичні, чи крилаті ракети, або це можуть бути зовсім нові системи - повторюю, це вже справа техніки".

Путін сказав, що як  відповідні міри Росія може призупинити виконання угод про скорочення звичайних збройних сил і озброєнь.

"Ми вивели за Урал з європейської частини Росії всі наші важкі озброєння. Ми на 300 тисяч  людей скоротили наші збройні сили. Але що ми побачили у відповідь? Східна Європа наповнюється новими озброєннями, створюються дві нові військові бази - у Румунії ц у Болгарії, і два позиційних райони - локатор у Чехії і ракетні системи в Польщі. І ми задаємо питання: що відбувається? Відбувається одностороннє роззброєння Росії".

Він також попередив, що Росія може вийти з договору зі США про ліквідацію ракет середньої дальності, тому що багато інших країн стрімко розвивають ці види озброєнь.

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект