НОВИНИ

20.06.2007 | Конгрес США схвалив створення міжнародного банку ядерного палива
За матеріалами - РІА “Новости”

Палата представників конгресу США схвалила законопроект щодо створення міжнародного банку ядерного палива для реакторів АЕС на території однієї з держав, що не ведуть ядерних розробок.

Законопроект під назвою "Акт 2007 року про міжнародне ядерне паливо в ім`я миру і непоширення" ухвалений простою більшістю голосів без електронного голосування.

У розділі документа про створення міжнародного банку ядерного палива зазначається, що такий банк "має бути створений під спостереженням МАГАТЕ на території неядерної держави".

При цьому користуватися послугами банку і одержувати з нього ядерне паливо для АЕС зможуть тільки ті держави, які повністю співробітничають з МАГАТЕ в питаннях безпеки своїх ядерних реакторів і не мають на своїй території "ніяких об`єктів із збагачення урану або переробки використаного палива".

Законопроект передбачає виділення з федерального бюджету США в 2008 році 50 мільйонів доларів для фінансування робіт із створення такого банку.

При цьому в документі зазначається, що ще 100 мільйонів доларів для проекту надійдуть у вигляді гранту у розмірі 50 мільйонів від фонду "Ініціатива по скороченню ядерної загрози" і внесків на загальну суму в 50 мільйонів від інших країн-членів МАГАТЕ.

Загальна вартість проекту на 2008 рік оцінюється на рівні 150 мільйонів доларів.

У законопроекті наголошено також, що в рамках зусиль задля створення "міжнародних центрів з циклу ядерного палива" озвучена нещодавно "пропозиція уряду Россиійськой Федерації про постановку одного з російських об`єктів із збагачення урану під міжнародний контроль і менеджмент також вітається і заслуговує на підтримку з боку США".

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект