НОВИНИ

01.06.2007 | Україна хоче транспортувати нафту спільно з Хорватією
За матеріалами - Korespondent

Україна зацікавлена в реалізації загального з Хорватією проекту транспортування нафти нафтопроводами Дружба і Адрія.

Україна хоче транспортувати нафту спільно з Хорватією
 

Про це Президент України Віктор Ющенко сказав в своєму виступі в хорватському саборі (парламенті) в Загребі в четвер, - повідомили в прес-службі глави держави. 

"Ми пропонуємо сформувати конкурентоздатний, зручний і результативний діалог (із цього приводу - ред.)", - цитує Президента прес-служба. 

Одним з напрямів українсько-хорватської співпраці голова Української держави також назвав створення ефективної моделі економічної взаємодії - "системною, комплексною, адекватною нашим загальним інтересам".

Ющенко підкреслив, що поле для співпраці України і Хорватії є широким. Перш за все, це - інвестиції, промислове і сільськогосподарське виробництво, будівництво, розвиток транспортної і туристичної інфраструктури. 

Президент зазначив, що торгові зв’язки між Україною і Хорватією чим далі стають міцнішими. Минулого року товарообіг України і Хорватії складав понад 120 мільйонів доларів США. У 2003 році він налічував лише 43 мільйони. "Цю тенденцію треба зберегти і підсилити", - переконаний голова держави. 

"Важливим фоном українсько-хорватського партнерства" Ющенко вважає загальний курс європейської інтеграції України і Хорватії. "Довірливий зв’язок поєднує Україну з Польщею і Литвою - членами ЄС і НАТО. Ми активно сприяємо європейському рухові наших партнерів в рамках ГУАМ - Грузії, Азербайджану і Молдови. За нашої участі виникає новий формат співпраці між Балтійським, Чорноморським і Каспійським регіонами", - підкреслив Президент України.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект