ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

18.06.2007 | Самміт ГУАМ розгляне постачання енергоносіїв
Джерело - Українська служба ВВС

Президент України Віктор Ющенко відбуває на самміт ГУАМ, що проходитиме в Баку і де обговорюватиметься можливість зменшити залежність регіону від Росії у енергопостачанні.



Очікується, що під час роботи самміту буде ухвалено Угоду про привілеї та імунітети ГУАМ, Меморандум про співробітництво і взаємодопомогу з питань ядерної та радіаційної безпеки. Також очікується підписання Спільної заяви ГУАМ - Польща.


Планується, що в роботі Самміту країн ГУАМ, візьмуть участь також Президенти Польщі, Румунії, Литви, віце-президент Болгарії, віце-спікер Естонії, а також представники Латвії, Естонії, Казахстану, Туреччини, Європейської Комісії.


Усі чотири країни, які входять до складу ГУАМу мали низку суперечок з Росією або через ціну на енергоносії, або через заборону на імпорт, наприклад, продуктів з Молдови та Грузії.


ГУАМ не є антиросійським союзом, але країни-учасниці намагаються співпрацювати над економічними проектами, як от газо та нафтопроводи, які б постачали енергоносії на Захід оминаючи Росію.


Три з чотирьох країн-членів мають тривалі конфлікти з сепаратизмом регіонів і на цьому самміті мова йтиме про створення миротворчих підрозділів ГУАМу.


Ще одна мета організації - розширення співпраці із Заходом, що не вітається у Москві.


Хоча ГУАМ називає себе організацією за демократію та економічний розвиток - стандарти демократії та економіки у країнах учасницях залишаються достатньо різними.


 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект