НОВИНИ

25.06.2007 | Гордон Браун офіційно очолив Лейбористську партію Великобританії
За матеріалами - AFP

На конференції Лейбористської партії Великобританії в Манчестері 56-річного міністра фінансів Гордона Брауна на безальтернативних виборах було обрано новим лідером партії, повідомляє агенція AFP.

Гордон Браун офіційно очолив Лейбористську партію Великобританії


Про обрання Брауна оголосив його попередник Тоні Блер, який має намір піти з посади прем’єр-міністра 27 червня. Після цього Гордон Браун як лідер партії, яка має більшість у парламенті, стане новим прем’єром.

Заступником Брауна, другою людиною в партії стала міністр юстиції Великобританії Харрієт Харман. За цю посаду вона боролася з п’ятьма членами парламенту. Фаворитом вважався Алан Джонсон, але він набрав 49,6 відсотка голосів, а Харман - 50,4 відсотки.

Місіс Харман змінила на партійній посаді Джона Прескотта, віце-прем’єра в уряді Тоні Блера, котрий на наступному тижні також подасть у відставку.

Гордон Браун

Основні пріоритети діяльності Брауна на посаді прем’єр-міністра уже відомі. Він пообіцяв як і раніше приділяти першочергову увагу підтримці охорони здоров’я та освіти у Великобританії. Серед нових напрямків - прискорення темпів спорудження доступного житла з урахуванням стандартів екології та енергозбереження, а також проведення конституційної реформи в країні.

Саме Брауну доведеться готувати партію до наступних парламентських виборів, які повинні відбутися до 2010 року. Передвиборна кампанія обіцяє стати дуже напруженою через зростаючу конкуренцію з боку Консервативної партії на чолі з молодим та енергійним Девідом Кемероном.

Харрієт Харман

Харман народилася в Лондоні і після закінчення Йоркського університету працювала юристом. Депутатом британського парламенту її вперше було обрано ще у 1982 році. У 1997 році, після перемоги лейбористів на загальних парламентських виборах, Харман увійшла до складу першого кабінету міністрів Тоні Блера на посаді міністра соціального захисту. Проте, її невдачі на цій посаді змусили Блера через рік відправити Харман у відставку.

До уряду вона повернулася у 2001 році та займалася юридичними питаннями, а в 2005 році вона стала заступником міністра у конституційних справах. У травні 2007 року внаслідок реорганізації міністерства її посада стала називатися заступник міністра юстиції.

Наразі невідомо, чи буде заступника лідера лейбористів призначено віце-прем’єром Великобританії. Колишній заступник лідера партії Джон Прескотт суміщав ці дві посади.

"Я бачу призначення мого мандату в тому, щоб працювати для партії на шляху до наступних парламентських виборів, це буде битва за перемогу над "торі" в цілій країні", - заявила Харман у своїй промові на конференції після оголошення результатів.

Вона розкритикувала опозиційну Консервативну партію та її лідера Девіда Кемерона, а також висловила сподівання, що лідерство Гордона Брауна в Лейбористській партії допоможе лейбористам вчетверте перемогти на парламентських виборах.

Харман також пообіцяла, що докладе всіх зусиль для того, щоб "сімейні цінності стояли в центрі всіх реформ лейбористів". "Я завжди захищала права жінок та родини і буду продовжувати цю роботу", - підкреслила вона.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект