НОВИНИ

26.06.2007 | Над "відозміненою конституцією" зависла тінь референдумів
Джерело - EurActiv

Домовленість, яка була ухвалена на Самміті ЄС, щодо "Договору реформування", який покликаний замінити невдалий проект конституції, може спіткати та ж доля, коли розпочнеться ратифікаційний процес, особливо в Ірландії та Данії. У Великій Британії новий прем'єр Гордон Браун вже знаходиться під тиском з боку опозиції щодо проведення національного голосування.

Після дворічного періоду рефлексії та важких переговорів, глави країн та урядів країн-членів ЄС на самміті в Брюсселі 21-23 червня погодилися на новий Договір реформування ЄС замість конституції. Але цей договір повинен бути ратифікований всіма 27 країнами перед тим як вступити в силу, при цьому багато лідерів роблять все, щоб уникнути референдумів.

Найбільше питання полягає нині в наступному:"Які країни будуть проводити референдуми?".

В той час, як президент Франції Саркозі анонсував, що його країна не буде проводити другий референдум, інші країни заявили про протилежне.

Положення ірландської конституції роблять вкрай важким уникнення національного голосуваня й прем'єр Берті Ахерн 25 червня вже анонсував, що він може скликати такий референдум. Як відомо, у 2001 році ірландці відхилили з першої спроби Ніцький договір.

Данія також, можливо, буде проводити референдум на вимогу члена правлячої коаліції правої Данської народної партії. Але згідно даних соціологічних опитувань, 70 % датчан виступають за підтримку нового договору. Прем'р Расмуссен незабаром оголосить про своє рішення.

Також існує шанс, що Нідерланди матимуть також другий референдум, доля якого знаходиться в руках голандського правосуддя.

Інші 24 країни схильні провести парламентську ратифікацію, хоча багато хто з оглядачів висловлюють сумніви, що Гордон Браун буде в змозі витримати тиск опозиції, яка закликає винести новий текст на розгляд британського населення.

Позиція Брауна вже знаходиться під вогнем критики з боку консерваторів, які стверджують, що новий договір містить багато положень початкового тексту конституції. Тіньовий міністр закордонних справ Вільям Хейг заявив: "Блер та Браун підписалися про великий зсув влади від Британії до ЄС. Уряд абсолютно не має ніякого демократичного мандату вводити ці великі зміни без згоди британців, які повинні приймати кінцеве рішення на референдумі".
 
Голандський член парламенту від соціалістів та ключова фігура проведення кампінії за відхилення конституції у 2005 році ван Боммель заявив, що його партія буде наполягати на проведенні нового референдуму на початку 2008 року.
 
Французький сенатор-соціаліст Жан-Люк Меленш погоджується, що новий текст є просто "ухваленням суті європейської конституції під новою назвою й це репрезентує величезне порушення демократичних принципів".


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект