НОВИНИ

05.06.2007 | В альтернативній Конституції ЄС права людини скоротили до однієї статті
Джерело - РІА «Новости»

Група високопоставлених європейських політиків, відома як "Амато груп", опублікувала свій варіант спрощеного тексту Конституції Євросоюзу.

До "Амато груп", яку очолює колишній прем`єр-міністр Італії Джуліано АМАТО, входять 16 відомих політиків Європи, включаючи екс-прем`єрів країн ЄС і єврокомісарів.

"У новому варіанті тексту європейської Конституції відсутня конституційна атрибутика, зокрема, стаття про символіку Євросоюзу, преамбула документа суперечлива, а хартія про фундаментальні права людини скоротилася до однієї статті", - зазначає джерело.

Із 448 статей первинного тексту, що містили 63 тисячі слів, у новому варіанті залишилося тільки 70 статей із 12 тисяч 880 слів.

"Амато груп" згодна з необхідністю ввести пост міністра закордонних справ ЄС, проте вважає, що саму назву цієї посади слід змінити.

Спрощений варіант Євроконституції може стати альтернативою проекту, який було відхилено на референдумах у Франції і Нідерландах у 2005 році. Після цього лідери держав ЄС оголосили паузу в ратифікаційному процесі. Дотепер конституційний акт дістав схвалення в парламентах або на референдумах 18 із 27 країн - членів ЄС.

 

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект