НОВИНИ

15.06.2007 | Бойовики ХАМАС захопили "останній бастіон" ФАТХ у секторі Газа
За матеріалами - РИА Новости, Korespondent

Палестинські ісламісти взяли резиденцію глави Палестинської національної адміністрації Махмуда Аббаса в секторі Газа, ліквідувавши останнє велике вогнище опору фатхистів.

 

Бойовики ХАМАС захопили "останній бастіон" ФАТХ у секторі Газа

"Президентський комплекс скорився без бою. Зараз там йде активне мародерство, люди тягнуть усе підряд", - розповів очевидець подій.

У четвер воєнізовані формування руху ХАМАС один за одним захопили штаби трьох пропрезидентських силових структур - Служби превентивної безпеки, зовнішньої розвідки і Служби національної безпеки.

Збройний опір ісламістам чинили тільки бійці Служби превентивної безпеки. Інші штаби скорились без бою, відійшли і президентські гвардійці, що охороняли газівську резиденцію Аббаса.

Черговий день боїв у секторі Газа забрав життя щонайменше 27 палестинців, повідомляють медичні джерела. З них 18 загинули в боях за штаб Служби превентивної безпеки.

Узявши комплекс, ісламісти оголосили про свою остаточну перемогу і звільнення Газа "від зрадників". Зі Службою превентивної безпеки в ісламістів давні рахунки: саме ця силова структура проводила масові арешти активістів ХАМАС у 1996-97 роках.

Захопивши більшість з основних об’єктів президентської влади в секторі Газа, рух ХАМАС практично взяв під контроль владу в регіоні.

Після узяття штабу телебачення в прямому ефірі показувало радісних переможців, десятки полонених, роздягнених до пояса, і трофеї - зброя, документи, ізраїльські автомобільні номери, що вказують, на думку ісламістів, на зв’язок силовиків Аббаса з ізраїльськими спецслужбами.

У відповідь на втрату сектора Газа глава ПНА ввів надзвичайний стан і відправив у відставку уряд національної єдності на чолі з прем’єр-міністром, одним з лідерів ХАМАС Ісмаілом Ханією. Ісламісти відмовилися визнати законність указів Аббаса.

Сам палестинський лідер знаходиться в місті Рамаллахе, на Західному березі ріки Йордан.

Представники ХАМАС називають захоплену резиденцію "останнім бастіоном і оплотом" влади Аббаса й очолюваного ним руху ФАТХ у Палестині.

Також у четвер бойовики ХАМАС підірвали ретранслятор офіційної радіостанції Голос Палестини, що зв’язана з рухом ФАТХ глави ПНА Махмуда Аббаса, припинивши, таким чином, мовлення в секторі Газа.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект